Tuesday, Apr 7, 2020
HomePosts Tagged "финале" (Page 5)

Македонската одбојкарска репрезентација го загуби финалето од Словенија во Европската лига со 3:0 во сетови или 25:21, 25:20 и 25:17 по поени со што се срушија надежите дека ќе освојат злато во ова силно натпреварување. Словенците кои се редовни учесници на европските првенства одиграа многу

Read More

Македонските одбојкари ја продолжуваат фантастичната серија на натпревари и со 3:0 во сетови ја совладаа Естонија за историски пласман во финалето на Европската лига каде ќе се судрат со Словенија за титулата. Одбојкарите се несопирливи со ангажираноста, посветеноста и истрајноста и покрај сите проблеми кои

Read More

Француските одбојкари изборија пласман во финалето од Светската одбојкарска лига, откако вчеравечер во Рио го совладаа актуелниот шампион Полска со 3:2 во сетови. (25:23; 25:23; 19:25; 22:25 и 17:15) Србија, пак, со истиот резултат предходно ја совлада репрезентацијата на САД. Финалето ќе се одигра денеска, во 16:30

Read More

Доказот дека Новак е рекет број еден е повторно на виделина. Попладнево после скоро три часа игра, Ѓоковиќ успеа да го совлада Роже Федерер со 3:1 во сетови, односно 7:6, 6:7, 6:4 и 6:3. Швајцарецот доста сигурно и самоуверено ја започна играта, но пропустот од брејк

Read More

Попладнево Вимблдон беше во знакот на дамите финалистки. Женскиот рекет број 1, Серена Вилијамс, успеа да ја совлада Гарбине Мугуруза со 2:0 во сетови и да ја освои шестата титула во британската престолнина. Иако Мугуруза го започна натпреварот прилично самоуверено, Вилијамс не дозволи да го изгуби

Read More

Англиската женска репрезентација го освои третото место на Светското првенство во Канада. До бронзениот медал, англичанките дојдоа откако ја победија Германија во малото финале со резултат од 1:0. Единствениот гол беше постигнат во 108-та минута, од пенал, а сигурен реализатор на истиот беше Фара Вилијамс.

Read More

ФФМ денес го прикажа пехарот кој во 2017 ќе го добие победникот на Супер купот на УЕФА. Арената Филип Втори Македонски ќе биде домаќин на дуелот меѓу победниците на Лигата на шампиони и Лига Европа. Ова е убедливо најспектакуларниот спортски настан во Македонија и бројните

Read More

Ова финале во Dota 2 привлече илјадници гледачи. Team Secret успеа да го надмине тимот Evil Geniuses предводен од новото спектакуларно момче Сумаил. Со оваа победа во сериите best of five, Team Secret доби 118,000 долари за освоеното прво место, EG 59,000 долари за второ

Read More

Вечерва слави Босна и Херцеговина. Амел Чуриќ ја однесе победата на второто издание на регионалното шоу ,,X фактор” кое се одржа во ,, Комбанк Арена’’. Врвен вокал кој ја освои публиката во регионот уште од првата аудиција. Амел е единствениот кандидат кој немаше ниту едено

Read More

Големото финале на регионалното шоу ,,X фактор” ќе се случува вечерва во 21 часот. И годинава до крај стигна само еден Македонец. Сите надежи ги вложуваме во Боби Мојсоски. Како да се повторува истата приказна од минатата година. Во финале на реномирано шоу имаме музичар

Read More