Wednesday, May 27, 2020
HomePosts Tagged "Гарбине Мугуруза"

Венус Вилијамс по пет години пауза успеа да се закити со првата позначајна титула во својата кариера, освојувајќи го турнирот во Вухан, Кина. Петтата носителка Гарбине Мугуруза не успеа да и се спротивстави на Американката и поради повреда мораше да го предаде натпреварот. Венус во тој

Read More

Попладнево Вимблдон беше во знакот на дамите финалистки. Женскиот рекет број 1, Серена Вилијамс, успеа да ја совлада Гарбине Мугуруза со 2:0 во сетови и да ја освои шестата титула во британската престолнина. Иако Мугуруза го започна натпреварот прилично самоуверено, Вилијамс не дозволи да го изгуби

Read More