Sunday, Jun 28, 2020
HomePosts Tagged "женски фудбал"

За женскиот фудбал се уште има голем број на стереотипи дека тоа не е вистински спорт, дека секој би можел да одигра против нив, дека позабавно би било да ги гледаме ако имале потесни и покуси дресови. Тоа им дојде преку глава на MaxMan.tv кои

Read More

Англиската женска репрезентација го освои третото место на Светското првенство во Канада. До бронзениот медал, англичанките дојдоа откако ја победија Германија во малото финале со резултат од 1:0. Единствениот гол беше постигнат во 108-та минута, од пенал, а сигурен реализатор на истиот беше Фара Вилијамс.

Read More