Friday, Apr 3, 2020
HomePosts Tagged "македонска одбојкарска репрезентација"

Одбојкарите повторно беа толку блиски, а толку далеку од европскиот трон. Селекцијата на Естонија покажа поцврст карактер во финалната средба со нашите „спартанци“ кои стигнаа до златото со победа од 3-0 во сетови, со што го освоија второто сребро во низа. Со учинок од 7

Read More

Македонските одбојкари продолжуваат со фантастичните резултати и ја остварија втората победа на турнирот во Скопје против Данска со убедливи 3:0 во сетови. Со тоа си го обезбедија пласманот на фајнл-фор турнирот кој ќе се одигра во Варна и ќе имаат шанса по втор пат да

Read More

Македонските одбојкари повторно ја израдуваа нацијата со победата од 3:1 против фаворитот и домаќин Бугарија во првиот турнир кој се игра во Варна. Иако резултатот е доста убедлив бугарските противници имаа доста можности за пресврт, но тоа не го дозволи македонската селекција со сигурен сервис

Read More

Одбојкарската репрезентација на Македонија продолжува со одлични настапи на европска сцена и овој пат ја забележа втората победа на турнирот во Бугарија против Данска со 3:2 во сетови во многу возбудлив натпревар со многу пресврти. Македонија за освојување на турнирот ќе треба да ја совлада

Read More

Македонската одбојкарска репрезентација го загуби финалето од Словенија во Европската лига со 3:0 во сетови или 25:21, 25:20 и 25:17 по поени со што се срушија надежите дека ќе освојат злато во ова силно натпреварување. Словенците кои се редовни учесници на европските првенства одиграа многу

Read More

Македонските одбојкари ја продолжуваат фантастичната серија на натпревари и со 3:0 во сетови ја совладаа Естонија за историски пласман во финалето на Европската лига каде ќе се судрат со Словенија за титулата. Одбојкарите се несопирливи со ангажираноста, посветеноста и истрајноста и покрај сите проблеми кои

Read More