Wednesday, May 27, 2020
HomePosts Tagged "серена вилијамс"

Познатата светска тенисерка напавила видео-снимка за магазинот „Селф“ во која дава совети за правилно тверкање. Тверкањето е врста на необично играње и стана многу популарна во изминатите неколку години. „Сите тверкаат, сите во одреден период од животот би требало да го научат тоа“, порача Серена

Read More

По поразите во Австралија Опен и Ролан Гарос, Американката стигна до нов триумф на Вимблдон (нејзин седми од девет одиграни финалиња) откако по спектакуларен натпревар во два сета беше поуспешна од Анџелик Кербер. Она што е уште позначајно, за Серена ова беше 22. гранслем титула во

Read More

Популарната американска пејачка Бијонсе објави нов спот за песната „Sorry“. Нумерата која сега доби и атрактивен спот се наоѓа на албумот „Lemonade“, кој таа неодамна го објави. Големо внимание во јавноста привлече тоа што во спотот, покрај Бијонсе, се најде и најдобрата тенисерка Серена Вилијамс.

Read More

Најдобрата тенисерка Серена Вилијамс ќе пропушти уште еден натпревар, односно после Дубаи, таа го откажа своето учество и на натпреварот во Доха. „За жал, ќе морам да се повлечам поради болест и нема да бидам во состојба да го дадам својот максимум. Потребно ми е

Read More

Во финалниот меч во женска конкуренција на Австралија Опен, Анџелик Кербер сосема заслужено триумфираше над фаворитката Серена Вилијамс со 4:6, 6:3, 4:6, освојувајќи го својот прв трофеј на големите натпреварувања во белиот спорт. Сонот за Американката да стигне до својата 22-ра по ред гренд слем

Read More

Женскиот тениски ас, американката Серена Вилијамс, повторно ја докажа нејзината истрајност и борбеност, овој пат надвор од теренот. Вилијамс на социјалните мрежи ја сподели својата неодамнешна приказна, проследена со фотошопирана фотографија на која е облечена како суперхерој, во која раскажува како додека седела во кинески

Read More

Најдобрата тенисерка на светот, Серена Вилијамс се соочува со плаќање на висока парична казна од 1000.000 долари, потврди женското тениско здружение (WTA). Серена се повлече од отвореното првенство на Кина во Пекинг и најави дека ќе го пропушти завршниот WTA турнир во Сингапур поради здравствени причини,

Read More

Најдобрата тенисерка во светот Серена Вилијамс, објави дека ја завршува сезоната и нема да учествува на последните два турнири, во Пекинг што започнува во понеделник и на завршниот во Сингапур на 25-ти октомври. Причина за тоа е желбата добро да се одмори и да се посвети

Read More

Серена Вилијамс постигна фантастични резултати оваа сезона освојувајќи ги првите три Гренд Слем турнири, ја победи сестра си во четвртфиналето, но сега е сопрена сосема неочекувано од италијанката Роберта Винчи со 2:1 во сетови. Серена одлично го започна натпреварот на Артур Еш теренот со 6:2,

Read More

Како што се очекуваше огромниот дуел меѓу сестрите Вилијамс донесе одличен тенис, но Серена на крајот ја однесе победата со што ја продолжува фантастичната серија на Гренд Слем натпреварите оваа година и ита кон рекордна четврта титула во една сезона. Серена во првиот сет имаше

Read More