Tuesday, Mar 31, 2020
HomePosts Tagged "финале" (Page 3)

Во вечерното финале од Лигата на шампионите повторно ќе се судрат градските ривали Реал и Атлетико од Мадрид. Фудбалерите на Реал ја посакуваат рекордната 11-та титула, додека пак момците на Диего Симеоне ќе бидат дополнително мотивирани барајќи одмазда за поразот пред две години во Лисабон. Зидан

Read More

Најдобриот фудбалер на Реал Мадрид Кристијано Роналдо би можел да го пропушти финалето од Лигата на шампионите поради повреда. Роналдо заработил повреда во средата за време на тренингот со неговиот тим. Како што пренесуваат медиумите, Португалецот после еден дуел со Даниел Карвахал, паднал преку голманот

Read More

Вчеравечер заврши третата сезона на познатото шоу ТЛЗП (твоето лице звучи познато), каде нашиот претставник Даниел Кајмакоски убедливо триумфираше со помош на гласовите од публиката. Заедно со него, во финалето се најдоа и Ивана Петерс на 5-то место, Каја Остојиќ на 4-то место, Неша Бриџис на

Read More

Рафаел Варан ќе го пропушти финалето од Лигата на шампионите поради повреда на тетивата, потврди Реал Мадрид на својот официјален сајт. Францускиот фудбалер нема да стигне да се опорави за натпреварот во Милано со Атлетико Мадрид, а постои шанса да го пропушти и предстоечкото Еропско

Read More

Актерот Расел Кроу кој се проби со улогата на гладијаторот Максимус беше една од најпознатите личности во ложата каде е сместена управата и легендите на италијанскиот клуб Јувентус. За негова среќа тимот за кој навиваше ја освои и титулата во италијанскиот Куп со тоа што Мората

Read More

Напаѓачот на Атлетико Мадрид Фернандо Торес изјави дека неговиот тим има историска шанса со освојувањето на Лигата на шампионите да испише нови страници во клупската историја. Атлетико на 28 ма ќе се сретне со градскиот ривал Реал Мадрид во реприза од финалето во 2014 година,

Read More

Даниел Кајмакоски влезе во финалната емисија на шоуто "Твоето лице звучи познато", која ќе се одржи следната недела во студиото на ТВ "Прва" во Белград. [embed]https://www.youtube.com/watch?v=9AoUr7M9Ep8[/embed] Кајмакоски стаса до финалето според вкупниот пласман на поените во изминативе емисии, но и според гласовите на публиката. Во завчерашната емисија

Read More

Македонскиот пејач, Даниел Кајмакоски, во синоќешното полуфинале бриљираше во ликот на кралот на поп-музиката, Мајкл Џексон. Тој без проблем го долови гласот на кралот  во првата нумера „Dirty Diana“ , а во вториот дел од настапот ги покажа своите танцувачки способности во нумерата „Thriller“. Нашиот

Read More

Куманово и МЗТ Скопје Аеродром втора година по ред ќе се борат за шампионскиот трофеј во македонската кошарка. Екипата на Куманово синоќа на гостински терен во арената „Борис Трајковски“ со 84:73 ја доби мајсторката против Карпош Соколи и со вкупни 3-2 во победи се пласираше

Read More

Англискиот арбитар Марк Клатенбург ќе го суди финалето во Лигата на шампионите кое се игра помеѓу Реал и Атлетико Мадрид, соопшти Европската фудбалска унија (УЕФА). Финалето од Лигат на шампионите е закажано за 28 мај на стадионот Сан Сиро во Милано. Клатенбург шест пати ја

Read More