Wednesday, Mar 25, 2020
HomeФЕР ПЛЕЈОстанатиФранција и Србија финалисти во Светската одбојкарска лига

Франција и Србија финалисти во Светската одбојкарска лига

Француските одбојкари изборија пласман во финалето од Светската одбојкарска лига, откако вчеравечер во Рио го совладаа актуелниот шампион Полска со 3:2 во сетови. (25:23; 25:23; 19:25; 22:25 и 17:15)

Србија, пак, со истиот резултат предходно ја совлада репрезентацијата на САД. Финалето ќе се одигра денеска, во 16:30 часот.