Thursday, Jan 14, 2021
HomePosts Tagged "англија"

Медисон Велч е платина русокоса кој сака хокеј, патува и повремено закачува разголени слики на својот Инстаграм профил, и тоа како има што да покаже, се разбира, како таква, таа е идеален кандидат за следење на Инстаграм. Доаѓаа од Англија, но таму тешко дека ќе ја

Read More

Разводот меѓу еден руски нафтен тајкун кој живее во Лондон и неговата сопруга со потекло од Источна Европа ќе биде еден од најскапите во историјата откако судот наложи поделба на имотот. Трговецот со нафта ќе мора на поранешната сопруга да и исплати 583 милиони долари

Read More

Голем скандал излезе во Англија откако легендата на Челзи Џон Тери, се најде на мета на фановите откако се појави секси видео снимна од неговата мајка на социјалните мрежи. Откако фудбалерот беше нападнат за видеото на које се гледа постара жена која личи на неговата

Read More

Поранешниот англиски репрезентативец Уго Ехиогу, почина на возраст од 44 години. Тој вчера во тренинг центарот во Тотенхем, за време на тренингот на играчите до 23 години му се слошило. Брзо бил пренесен во најблиската болница во Лондон, но за жал тој почина утрово. “Зборовите

Read More

Легендарниот шпански голман својата кариера би можел да ја продолжи во Лондон! Шпанските медиуми денес пренесоа дека Челси и Арсенал се сериозно заинтересирани за услугите на Икер Касиљас! Наводно, поубавата половина на голманот, познатата новинарка и телевизиска водителка Сара Карбонеро стои зад целото ова, бидејќи

Read More

Лукас Подолски ќе се збогува од дресот на репрезентацијата на Германија во пријателски натпревар утре против репрезентацијата на Англија. “За Подолски ова е последен натпревар, и ние одлучивме тој да го предводи тимот како капитен во утрешниот натпревар против Англија“ изјави Јоаким Лев. Лукас Подолски остави

Read More

Во анлигскиот град Донкастер беше изведена првата успешна трансплатација на две раце на еден пациент. Нови раце доби 57-годишниот Крис Кинг во болницата „Leeds General Infirmary“, а без нив останал во несреќа која му се случила на работа пред три години. Тимот на доктори го

Read More

Вејн Руни е еден од првите репрезентативци кој го честиташе изборот на тренерот Сем Алардајс за нов селектор на фудбалската селекција на Англија кој ќе го замени неуспешниот Рој Хоџсон. Руни не само што го поддржува Алардајс туку вети и дека сега нема намера да се

Read More

Британскиот музичар и миленик на помладата публика ги изненади посетителите на анлигскиот фестивал „Latitude“ кога на сцената му се придружи на својот колега Фој Ванс. Музичарот од Северна Ирска Фој Ванс има договор со дискографската куќа на Ед Ширан „Џинџербред мен“, а неговиот најнов албум

Read More

Најмалку 20 ученици од Англија на возраст од 15 години се загубиле во планински предели во Велс. Би-Би-Си јавува дека службите за итна помош биле алармирани за инцидентот на Брекон Бејконс околу 13 часот по локално време. Во потрагата се вклучени три планински спасувачки тимови, полиција и

Read More