На огромно задоволство диџејката Vaal ќе пушта музика на 25 февруари, сабота во клубот Епицентар. Ниту еден артист досега си ја нема саботирано сопствената кариера, за да се реинкарнира во сосема нова фигура, на една сосема различна музичка сцена. Зад името на младата техно продуцентка и

Read More

Скопје повторно живее во духот на електронската музика и сцена. За првпат во Скопје, со свој диџеј сет ќе го чуеме Пако Осуна- шпанскиот суперстар диџеј кој ќе настапи на 25-ти фебруари во Вип Арена „Борис Трајковски“. Забавата ќе биде  по сите светски стандарди - со

Read More

Светски познатиот диџеј Мартин Гарикс ќе настапи во рамки на фестивалот „Скопје колинг 2017“. „После феноменалниот почеток на „Скопје колинг“ лани, со настапите на хитмејкерите Дејвид Гета, Робин Шулц и Кунгс, годинава Скопје ќе биде домaќин на човекот, кој не е само најголема диџеј-ѕвезда во

Read More

Еден од најпознатите и најголемите фестивал на транс музика, Озора, кој се одржува во Унгарија, вчера го објави официјалниот афтер-филм од 2016 година. Видеото трае 45 минути, во кои се опфатени настапите и забавите од седумдневниот настан. Поголем дел од него е снимено на оригинален Super8

Read More

Вечерва директно од центарот на Скопје во клубот Епицентар, хрватскиот DJ Eddy Ramich за сите клабери подготвува одличен диџеј сет. На полноќ љубителите на клупска музика ќе започне да ги загрева диџејот Андреј Мицајков. Се ветува одлична забава која ќе трае се до утринските часови.

Read More

дна од најпрепознатливите светски музички ѕвезди Шон Пол во сабота, 15-ти јули ќе ја приреди завршната журка на овогодишниот, четврти по ред Си Денс фестивал! Популарниот Јамајканец, добитник на две „Греми“ и дури четири „МОБО“ награди, зад себе има повеќе од 30 светски хитови како

Read More

Љубителите на хаус и техно музика овој петок во Епицентар ќе има настап познатиот диџеј Martin Buttrich. Тој е вистински чудотворец од продуцент и ДЈ чија кариера е вистински патоказ кон најсовремените трендови во хаус и техно музиката.  Ретки се продуценти кои имаат толку различен

Read More

Една од најголемите диџеј-ѕвезди во светски рамки, Пол Ван Дајк, на 3 февруари 2017 доаѓа во „Метрополис арена“ во Скопје. Ова нема да биде прв настап на овој германски диџеј на македонска територија, но ќе биде дел од неговата голема светска турнеја на која овој

Read More

Основачот и некогашниот пејач на британскиот поп состав „Oasis“ Лијам Галагер ќе го отвори овогодинешното издание на фестивалот „Exit“ во Нови Сад. Еден од најнаградуваните музичари на сите времиња ќе го отвори „Exit“ на 6 јули! Галагер со „Oasis“ освои дури 37 најпрестижни музички награди,

Read More

Во петок на 20-ти јануари во клубот Епицентар гостува светски познатиот продуцент и диџеј, Monoloc кој доаѓа од Франкфурт, Германија. Љубителите на градските забави ќе имаат можност да го почувствуваат техно ритамот во клубот. „Диџејот во Скопје има своја верна публика и токму поради овој

Read More
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com