Wednesday, May 27, 2020
HomePosts Tagged "пораз"

Женската ракометна екипа на Вардар за само еден гол го загуби големото финале во Лигата на шампионите, а трофејот гледаше како го подигнува унгарската екипа Ѓер која играше на домашен терен пред гласната публика во Ласло Паб арената. Доста динамичен натпревар со цврста игра и атрактивни

Read More

Претседателот на САД Доналд Трамп и лидерите на Републиканската партија ја повлекоа од Конгресот својата замена за укинување на законот за здравственото осигурување популарно наречен Обамакер Без оглед што Трамп се силеше дека веднаш штом ќе стапи на функција ќе го уништи „наследството“ на Обама кое

Read More

Македонската репрезентација и покрај тоа што синоќе беше прекинат натпреварот при резултат од 1:1 и пишувавме дека ќе си заминеме од Албанија со поен, сепак после денешното доигуравање на средбата Македонија повторно немаше среќа и забележа, несреќе пораз од Албанија од 2-1 на првиот натпревар

Read More

Сите кои ја почуствуваа бегалската криза и нејзините последици гласаа против партијата ЦДУ на Ангела Меркел и го искажаа своето незадоволство од актуелната власт. За да биде поразот поголем Меркел загуби и во родниот регион во покраината Мекленбург-Померанија со пад на третото место според освоени

Read More

Турската војска откри дека обидот за државен удар бил неутрализиран, како и тоа дека најголема улога во ова имал самиот народ. Претходно турскиот премиер Бинали Јилдрим изјави дека обидот за пуч бил 100 проценти неуспешен, но ги повикал граѓаните да станат и да се појват

Read More

Двата погодоци на Антоан Гризман му пресудија на светскиот шампион. Франција во финалето ќе игра против Португалија во борба за третата европска титула. Пресудно беше играњето со рака на Швајнштајгер во последните секунди од првото полувреме, после кое се распадна играта на Германците. Првата голема

Read More

Германците немаа ниту една победа во официјален меч на големите натпреварувања.. се до вчера. Избраниците на Јоаким Лев конечно го срушија проклетството, елиминирајќи ги „аѕурите“ во пенал рулетот откако регуларните 90 минути завршија со 1-1. Солзи и разочарување во поразениот табор, посебно кај Џиџи Буфон за

Read More

Најдобриот тенисер на денешницата Новак Ѓоковиќ денес го претрпе првиот Грен Слем пораз после 30 победи по ред. Подобар од него во третото коло беше Сем Квери кој успеа да ја заврши работата која ја започна во петокот и да слави со 7:6, 6:1, 3:6,

Read More

Најсилната македонска фудбалска репрезентација загуби со 1-3 во контролката со Иран која вчеравечер беше одиграна на националната арена „Филип втори“. Избраниците на Игор Ангеловски имаа далеку полоша игра од онаа во Австрија кога триумфираа против Азербеџајн со 3-1. Гостите преку погодокот на Сердар Азмун го отворија

Read More

Германскиот Уставен суд ја отфрли денес тужбата на култната електронска група „Крафтверк“, која повеќе од 20 години се обидува да ги докаже своите авторски права за две секунди мозика кои без дозвола ги искористила една рап музичарка. Судот проценил дека кршењето на авторски права во

Read More