HomeФЕР ПЛЕЈБоречки вештини

Хрватскиот ММА борец Мирко Филиповиќ се врати во рингот освојувајќија големата награда на гордоста во јапонскиот град Саитама. Мирко Филиповиќ кој се врати на борбите во петтата деценија, до трофејот стигна со три последователни нокаути. Прво, тој го победи Мухамед Лавал, а потоа Барута Холватсон ,

Read More

Американецот Ландо Ваната ја истакна својата кандидатура за најдобар нокаут во ултимат фајт шампионатот(УФЦ). Во ноќта помеѓу сабота и недела со маестраел удар со нога го "патосира" својот противник Џон Мекдеши уште во првата рунда. Ландо Ваната стигна до деветата победа од 10 борби во својата

Read More

Македонските каратисти запишаа одличен настап во елиминациските борби на ЕТКФ Европското првенство во традиционално карате кое се одржува во Крањска Гора, Словенија. По вчерашните прелиминирани натпревари, во сениорска конкуренција Дејан Недев обезбеди финале во кати и кумите – поединечно, додека Матеј Ангеловски е во финалето во

Read More

Денеска и утре во малата сала на СЦ „Борис Трајковски“ се одржува 46-тото издание на меѓународната боксерска манифестација „Златен Гонг 2016“. Над 50-тина боксери од 12 земји се борат за „Златниот Гонг“. На годинашното издание учествуваат: Англија, Албанија, Босна и Херцеговина, Белгија, Словенија, Србија, Романија,

Read More

Вчера, љубителите на боречките вештини уживаа во одличен боксерски турнир – „Мечот на шампионите“. Во салата на Факултетот за физичка култура си ги одмерија силите. Меѓу присутните беше и поранешниот директор на агенцијата за разузнавање, Сашо Мијалков. Позитив.мк разговараше со претседателот на боксерската федерација за

Read More

Британскиот боксер Тајсон Фјури се откажа од титулите во ВБА и ВБО категориите, кои ги освои по победата над Владимир Кличко во ноември минатата година, за да се посвети на своето здравје. 28-годишниот Британец два пати ја одложи одбраната на титулата, а во септември се

Read More

Уште два дена до највозбудливиот боксерски настан годинава. Македонските боксери ќе се соочат во рингот на „Мечот на шампионите“. Во сабота (15-ти октомври) љубителите на боречките вештини ќе гледаат возбудливо одмерување на силите. Боксерскиот клуб Аперкат кој е организатор на Мечот, Ве поканува во 18

Read More

Светскиот шампион во тешка категорија Тајсон Фјури може да ја изгуби титулата од ВБО верзијата, доколку во рок од 10 дена не даде објаснување за откажувањето на реваншот со Владимир Кличко и поврзаноста со користење дрога, пренесува Би-Би-Си. Боксерот од Манчестер мора писмено да ја образложи

Read More

Македонските боксери ќе си ги одмерат силите на „Меч на Шампионите“. На 15-ти октомври, љубителите на боречките вештини ќе имаат можност да видат спектакуларно боксерско соочување. „Мечот на Шампионите“ ќе се одржи во Факултетот за физичка култура, а е во организација на боксерскиот клуб Аперкат.

Read More
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com