Sunday, Jun 28, 2020
HomePosts Tagged "Светско првенство"

На девојките и дечките од Beatrix Crew им е потребна вашата помош да бидат дел од ESDU Светското првенство во модерни танци кое од 22-28 мај се одржува во Пореч, Хрватска. Тимот на Beatrix Crew деновиве ја започнa својата триесетдневна мисија од која тие би биле пресреќни

Read More

Македонската репрезентација и покрај тоа што синоќе беше прекинат натпреварот при резултат од 1:1 и пишувавме дека ќе си заминеме од Албанија со поен, сепак после денешното доигуравање на средбата Македонија повторно немаше среќа и забележа, несреќе пораз од Албанија од 2-1 на првиот натпревар

Read More

Спектакл пропратен со музички изведби, дегустација на специјалитети со полжави, многу дружење и забава - ова е агендата за овогодинешното Светско првенство во трки со полжави кое ќе се одржи на 21 јули во пивницата „Bras Vu“ во Лиеж, Белгија. Белгиските медиуми објавија дека учеството го потврдиле

Read More

Англиската женска репрезентација го освои третото место на Светското првенство во Канада. До бронзениот медал, англичанките дојдоа откако ја победија Германија во малото финале со резултат од 1:0. Единствениот гол беше постигнат во 108-та минута, од пенал, а сигурен реализатор на истиот беше Фара Вилијамс.

Read More

Претседателот на ФИФА, Сеп Блатер, повторно со нови проблеми. Огромна е веројатноста францускиот и германскиот претседател да се вмешани во изгласувањето на Светските првенства за 2018. и 2022. година, вели германскиот весник Welt am Sonntag. Според Блатер, поранешниот француски претседател Николас Саркози и неговиот германски помошник

Read More