Wednesday, Jun 28, 2017

Последното видео што Крис Корнел го сними е достапно на интернет. Корнел, кој почина на 17-ти мај, во 53 година од неговиот живот, ја сними песната “The Promise” за истојмениот филм на Тери Џорџ со Оскар Исак и Кристијан Бејл за жртвите на ерменскиот геноцид во

Read More

Најголемата поп ѕвезда Бритни Спирс пристигна во Бангкок и на аеродромот ја пречекаа најслатките можни фанови. Пејачката во главниот град на Тајланд пристигна со приватен авион и на аеродромот Дон Муанг беше пречекана од голем број фанови, како и од две деца облечени во традиционални тајландски

Read More

Olena Podluzhnaya Uutai е уникатен музичар кој свири на античкиот инструмент  xomus (или “khomus”), кој е налик на „ усна харфа“. Olena оваа година за прв пат ќе настапува на фестивалот O.Z.O.R.A. кој се оддржува во Унгарија од 31 јули-6 август. Нејзииот  You Tube канал може да го

Read More

Тамара Ангеловска ја објави својата прва авторска песна на англиски јазик со светски призвук насловена како „Blame of you“ во продукција на реномираната продукција High Records. Видео приказната за темата „Blame of you“ која понатаму ќе добие и своја македонска верзија, снимена е во хотелот „Мираж“

Read More

Музичкиот состав „Фидбек Бенд“ неодамна го промовираше својот најнов видеозапис за третата по ред студиска песна насловена како „Влези во мојот живот“, а деновиве активно подготвуваат нов материјал. Во новиот материјал има преработка на македонски народни песни, но и регионални хитови. Целиот материјал се снима во

Read More

  Музичките фестивали се одличен алтернативен начин да го поминете вашето лето. Добрата музика, новите луѓе и лудите забави се загарантирани, а ваше е само да купите карта и да се подготвите за највозбудливото лето до сега. Овие се некои од најдобрите летни музички фестивали во

Read More

Никол Шерцингер, поранешната лидерка на женската група “Пусикет Долс“, пак на кратко стана дел од групата со која се прослави. Поточно, Никол и девојки се собраа како би одржале час по танцување во Лос Анџелес. Засега нема информации дека оваа група повторно ќе се собере за

Read More

Моментално најпопуларниот Македонец во новата сезона на „Ѕвездите на Гранд“ и потенцијален победник, Ристе Ристески, го искористи убавото време и појде на гости кај поискусниот колега Ален Хасановиќ во Прилеп. Ален Хасановиќ веќе успешно е дел од јатото на „Ѕвездите на Гранд“ , додека пак Ристе Ристески  сигурно чекори кон годинешното

Read More

Северина Којиќ уште еднаш покажа зошто важи за една од најдобрите забавувачи. Популарната пејачка на концерт во Словенија, покрај стандардниот репертоар и пауза во која таа се шегува со публиката, ја изведе познатата "moonwalk" од Мајкл Џексон. Покрај танцовите вештини, Севе покажа одлична фигура и не

Read More

Јосип Броз Тито беше прв претседател на Социјалистичка Федеративна Република Југославија, и овој ден некогаш се славеше како ден на младоста и негов роденден, иако Тито беше официјално роден на 7 мај. Централниот настан секогаш се организираше на поранешниот стадион ЈНА во Белград, каде што пионерите,

Read More