Sunday, May 31, 2020
HomePosts Tagged "сребро"

Mашката одбојкарска репрезентација на Македонија, која вторпат го освои сребрениот медал во Европската лига, вчеравечер се врати дома, но за неа немаше организиран пречек, како за ракометарите, па сами минаа низ Порта Македонија, на плоштадот ја отпеаја македонската химна и потоа заиграа оро, пишува „Мета“. Како

Read More

Одбојкарите повторно беа толку блиски, а толку далеку од европскиот трон. Селекцијата на Естонија покажа поцврст карактер во финалната средба со нашите „спартанци“ кои стигнаа до златото со победа од 3-0 во сетови, со што го освоија второто сребро во низа. Со учинок од 7

Read More

Македонската одбојкарска репрезентација го загуби финалето од Словенија во Европската лига со 3:0 во сетови или 25:21, 25:20 и 25:17 по поени со што се срушија надежите дека ќе освојат злато во ова силно натпреварување. Словенците кои се редовни учесници на европските првенства одиграа многу

Read More