Tuesday, Mar 31, 2020
HomeФЕР ПЛЕЈОстанатиСекоја чест – Одбојкарите се изборија за финале

Секоја чест – Одбојкарите се изборија за финале

Македонските одбојкари ја продолжуваат фантастичната серија на натпревари и со 3:0 во сетови ја совладаа Естонија за историски пласман во финалето на Европската лига каде ќе се судрат со Словенија за титулата. Одбојкарите се несопирливи со ангажираноста, посветеноста и истрајноста и покрај сите проблеми кои им се попречија.

odbojkari4

Утрешното финале ќе се одигра во 20 часот и спортските фанови ќе се надеваат на првата титула. Унаку постојат и големи шанси Македонската одбојкарска селекција да оствари и право на учество во Светска лига, секоја чест момци.