Wednesday, Apr 21, 2021
HomePosts Tagged "финале"

Младиот тим на германската репрезентација владее со европскиот фудбал. Тие вчера вечерта во финалниот натпревар на Европското првенство во Полска во Краков успеаа да ја победат Шпанија со 1-0 со голот на Вејзер во 40-та минута од натпреварот. Заслужено дојдоа до големата победа, иако немаа голем посед

Read More

Моментално најпопуларниот Македонец во новата сезона на „Ѕвездите на Гранд“ и потенцијален победник, Ристе Ристески, го искористи убавото време и појде на гости кај поискусниот колега Ален Хасановиќ во Прилеп. Ален Хасановиќ веќе успешно е дел од јатото на „Ѕвездите на Гранд“ , додека пак Ристе Ристески  сигурно чекори кон годинешното

Read More

Женската ракометна екипа на Вардар за само еден гол го загуби големото финале во Лигата на шампионите, а трофејот гледаше како го подигнува унгарската екипа Ѓер која играше на домашен терен пред гласната публика во Ласло Паб арената. Доста динамичен натпревар со цврста игра и атрактивни

Read More

Фудбалерите на Париз Сен Жермен го освоија и вториот трофеј во оваа сезона, во Лион во финалето на Лига купот на Франција, Монако беше прегазен со 4-1. Избраниците на Унај Емери вчера ја прижија една од најдобрите партии сезонава, фудбалски час на фудбалерите од Монако и

Read More

Натпреварувањето за најдобра фотографија од природата „Wildlife Photographer of the Year“ стигна до самото финале, а останаа само најдобрите кадри кои оваа година ги фотографирале професионалци и аматери ширум светот. Овогодинешното, 52 по ред натпреварување за најдобра фотографија од природата привлекло повеќе од 50.000 фотографии

Read More

Одбојкарките на Србија и Кина ќе се борат за олимпиското златото во Рио. Репрезентација на Србија направи големо изненадување на олимпискиот турнир, откако во четвртфиналето ја елиминираа Русија, актуелниот европски шампион, а во полуфиналето беа подобри од светскиот првак репрезентацијата на Соединетите Американски Држави. Во неизвесен

Read More

Мартин Саздов, македонскиот гејмер попознат како Saksa се пласираше во најдобрите три на Интернационалниот турнир за Дота заедно со својот тим Digital Chaos. Овој грандиозен настан се одржува во Сиетл, САД а Саздов и неговата екипа ќе се борат во големото финале против минатогодишниот победник на турнирот, тимот Evil

Read More

Откако се смирија страстите по возбудливото финале меѓу Португалија и Франција каде имаше премногу емотивни моменти, проговоре и фудбалерот Паје кој уште на стартот го собори Кристијано Роналдо повредувајќи го неговото колено. Роналдо се обиде уште десетина минути да остане на терен, но кога силно

Read More

Навивачите жестоко реагираа откако полицијата реши да ја затвори фан зоната под Ајфеловата кула поради преголемиот број на пристигнати луѓе. Инцидентот започна во текот на финалето меѓу Франција и Португалија, а навивачите доаѓаа и од двете страни. За да се избегне ситуацијата да излезе вон контрола

Read More

Вториот тенисер во светот Енди Мареј го осввои Вилмблод, совладувајќи го во финалето Милош Раониќ со резултат од 6:4, 7:6(3), 7:6(2). Шкотот со оваа победа стигна својот трет Грен слем во своето 11 финале и потврди дека моментално е единствената сериозна закана за Новак Ѓоковиќ.

Read More