Friday, Apr 28, 2017
HomeАНТИСТРЕС

Најпознатиот плус сајз модел Ешли Греам не престанува да предизвикува бура на социјални мрежи. Иако ги охрабрува дебелите дами да не се срамат од својот изглед, овозможи многу луѓе да се најдат себеси во светот на модата, не дозволува никој да и застане на патот на

Read More

Џена Џејмсон е кралица на ХХХ индустријата, има освоено повеќе од 35 награди, таа се пензионираше во 2008 година, од тогаш таа води своја сопствена порно продукција “ClubJenna”. Таа се омажи со Лиром Бритон, со кого има едно дете и сега тоа е нејзина главна окупација.

Read More

Адријан Козакиевиц не е како останатите негови врсници. Ова необично 20 годишно момче од Германија, патува низ целиот свет и открива нови инсекти. Во неговата колекција има 70 видови на инсекти. Ова хоби го практикува веќе 10 години, а во Азија за собирање на инсекти ја

Read More

Дастон Халовеј од Тексас враќајќи се дома ја фатил својата девојка како го изневерува и во нивниот кревет спие со непознат мажи. Наместо веднаш да крене паника, па дури и да се пресмета со „натрапникот“ тој едноставно објавил селфи на Фејсбук во кадар со нив

Read More

Холандскиот амбасадор Ваутер Пломп на настан во старата скопска чаршија пристигна со омиленото превозно средство велосипедот. Како претставник на земјата во која велоспедската култура во Европа е една од најразвиените амбасадорот Пломп сосема очекувано е да го користи и промовира велосипедот и во Македонија како

Read More

Таа неодамна наполни 20 години, родена е во Рускиот Воронеж, со голема страст кој танцувањето, фотографијата и повремено разголување за професионали.   Вот такой красивой 🦄 меня вчера сделала @riumina_irina ✨ в @provizage_vrn A post shared by @keksik_clo on Apr 18, 2017 at 4:55am PDT Дарина Мајер е родена

Read More

Русите измислија нов спорт, кој се состои од ударање на топка по снег од хеликоптер со стап за голф долг пет метри. Стапот и топката се тешки по 10 килограми. Во играта учествуваат пилот, навигатор и самиот играч. Оваа игра ја измислија компанијата за хеликоптери Клима

Read More

Германецот Јенс Нуман и неговата мајка секоја недела играт лото, а од неодамна го отвориле весникот и видоа дека тие добиле 60 милиони евра! Многу брзо, сепак беа брутално спуштени на земјата. Поточно, Јенс набрзо сфатил дека весникот испечатил погрешни броеви! "Мислев дека ќе добијам срцев удар.

Read More

Лорен Драин Каган, по професија е медицинска сестра, благодарение на својот профил на Инстаграм беше прогласена за најсекси медицинска сестра во светот и стана интернет сензација.   TAG a nurse 💉💪🏽 Scrubs by @cherokeeuniforms A post shared by Lauren Drain Kagan (@laurendrainfit) on Apr 7, 2017 at 4:18pm

Read More

Мотоциклистот за малку ќе беше каснет од змија и тоа на пат во движење. Поминувајќи мотоциклистот сакаше да ја заобиколи змијата, но таа скокна кон него за да го касне, па за среќа неговата навремена реакција го спаси. Потоа продолжил да вози како ништо да

Read More