Tuesday, Mar 31, 2020
HomePosts Tagged "Европска Лига"

Одбојкарите на репрезентацијата на Македонија продолжија да редат одлични настапи во Европската лига. Избраниците на Ристоски, во маратонски и неизвесен натпревар успеаја да ја совладаат селекцијата на Австрија со 3-2 во сетови и да си обезбедат свое ново финале во Европската лига.Добрата игра на стартот

Read More

Македонските одбојкари ја продолжуваат фантастичната серија на натпревари и со 3:0 во сетови ја совладаа Естонија за историски пласман во финалето на Европската лига каде ќе се судрат со Словенија за титулата. Одбојкарите се несопирливи со ангажираноста, посветеноста и истрајноста и покрај сите проблеми кои

Read More

Македонските одбојкари го поминаа патот долг 28 часа и конечно пристигнаа во Валбших каде што ќе настапат на Ф4 турнирот од Европската лига. Автобусот тргнал вчера попладне од Скопје, кога неочекувано се соочиле со технички проблеми во близина на Ниш и морале да почекаат неколку часа

Read More

Нашата машка одбојкарска репрезентација останува во игра за пласман во најдобрите четири репрезентации откако попладнево во првиот натпревар во Калиш во 6-тото коло од групата А ја совлада репрезентацијата на Полска со 2:3 во сетови. Двата тима одиграа фантастичен меч, посебно нашите момци кои имаа одличен

Read More