Sunday, May 28, 2017

HBO го презентираше првиот целосен трејлер за седмата сезона на Game of Thrones која ќе биде најепска досега бидејќи сите претеденти за тронот конечно ќе се судрат меѓусебе, а под најголема закана ќе биде новата кралица Серси. Дајнерис Таргеријан конечно собра силна армија и бродови со

Read More

Популарниот британски глумец Роџер Мур, кој е најпознат по улогата на Џејмс Бонд, почина денеска на 89-годишна возраст, соопштуваат од неговото семејство. Мур го глумеше популарниот шпиун 007 во седум филмови кои имаа комична нота и токму затоа голем број на фанови ја сакаа работата на

Read More

Атрактивната манекенка Нина Адгал која редовно чекори по пистите на Викторијас Сикрет не успеа да ја продолжи романтичната врска со популарниот холивудски актер Леонардо Дикаприо кој пред две години се закити со Оскар. Лео и Нина раскинаа, а причините не сакаат целосно да и ги откријат

Read More

Минатата ноќ во Кан се отвори јубилејниот 70. филмски фестивал. И додека некои се истакнуваа со тоалетите некој со длабоки деколтеа а можеа да се видат и доста длабоки шлицеви. Моника Белучи го украде вниманието на сите кои зачекори на сцената. Моника заедно со француски комичар,

Read More

Актерката Ким Катрал, позната по нејзината улога како Саманта во популарната ТВ серија во светот "Сексот и градот", во интервју за BBC откри дека веќе не се потпира на понудата на работни места во Холивуд. Како таа открива, дека не сака да ја прифати понудата да

Read More

Стефани Германиота, пејачката од Њујорк која стана позната по прекарот Лејди Гага, одлучи да ја продолжи кариерата со користење на нејзиното вистинско име. Сега за филмот “A Star Is Born” во кој ја игра главната улога, поп ѕвездата сака да се дистанцира од своето уметничко име.

Read More

Српскиот аниматор Zvoganj по кратката пауза се врати со нова подобрена анимација од неговиот серијал Цопетова кујна, овој пат во боја и со подолга содржина. Zvoganj работи на долгометражен анимиран комичен филм, но исто така продолжуваат и смешните клипчиња од Цопетова кујна, па погледнете ја

Read More

MIND продукцијата од Индија соопшти дека го завршила снимањето на првиот Боливудски филм „Vijay 61“ во режија на индискиот режисер Арун Кумар – Атле. Сцените од новиот акционен трилер се снимаа во Македонскиот народен театар, последните кадри од филмот  беа снимени на плоштадот во Скопје. Влегувањето

Read More

Повеќето актери кои се принудени да набилдаат мускули за одредена улога се жалат за екстремните режими на вежбање и исхрана низ кои поминале, но тоа не и случај со актерот Чарли Ханам кој го глуми Кралот Артур во новото филмско остварување на Гај Ричи. Ханам секој ден

Read More

Познатиот актер од многу акциони и комедични филмови Двејн Џонсон смета дека ако сега Трамп е претседател се е возможно, па дури и тој да се кандидира на изборите во 2020-та. – Мислам дека тоа е можно – изјавил Џонсон, кој на последните избори не гласал

Read More