Thursday, May 28, 2020
HomePosts Tagged "Супер куп"

Во текот на вчерашната вечер, за време на Супер купот на УЕФА, не е регистрирано зголемување на вообичаениот број интервенции, соопшти Министерство за здравство. На Клиниката за токсикологија не е примен ниту еден пациент, во службата за Итна медицинска помош не се регистрирани колапси, а само

Read More

Екипата на Реал Мадрид вечерва во Скопје го освои Супер купот, победувајќи го Манчестер jунајтед со 2:1 на градскиот стадион „Филип Втори“ во Скопје. „Кралевите“ по четврти пат ќе го однесат трофејот во Супер купот во Мадрид. Првото полувреме заврши со резултат 1:0 за „кралевите“, откако Касемиро

Read More

Екс премиерот, Никола Груевски, преку статус на својот фејсбук-профил, заслугите за Супер купот, кој се одржува денеска во Скопје, си ги припиша себеси и на ВМРО-ДПМНЕ и ја обвини сегашната власт дека сакала да го саботира тоа.

Read More

Поради Супер купот на УЕФА од денеска ќе биде воведен посебен сообраќаен и пешачки режим за сообраќајниците во непосредна близина на стадионот. Министерството за внатрешни работи соопшти дека од осум часот денеска до завршување на натпреварот, односно до 9 август, на потегот од крстосниците на улиците

Read More

Вчеравечер се одиграа двете супер финалиња од Супер Купот, едното во Франција помеѓу екипите на Париз Сен Жермен и Олимпик Лион, а во другото се соочија очи в очи Баерн Минхен и Волфсбург. Францускиот шампион успеа да го реши противникот уште во првата половина од првото

Read More

ФФМ денес го прикажа пехарот кој во 2017 ќе го добие победникот на Супер купот на УЕФА. Арената Филип Втори Македонски ќе биде домаќин на дуелот меѓу победниците на Лигата на шампиони и Лига Европа. Ова е убедливо најспектакуларниот спортски настан во Македонија и бројните

Read More

УЕФА донесе историска одлука со која на Македонија ќе и овозможи да биде домаќин на едно од најпрестижните фудбалски финалиња Европскиот Супер куп. Македонските фанови ќе може во живо да го проследат дуелот меѓу шампионите на ЛШ и Лига Европа од сезоната 2017 на Националната

Read More