Saturday, Mar 28, 2020
HomePosts Tagged "победник"

Прекрасен старт на нашите атлетичари на ОИ во Рио. Најдобриот македонски атлетичар, Ристе Пандев, имаше одличен настап на првата трка, освојувајќи го првото место во својата трка од првиот круг од квалификациите. Пандев ја истрча делницата од 100 метри за време од 10.72 секунди, со што

Read More

Индискиот актер и модел, Рохит Канделвал е најпосакуваниот маж на светот. Тој на изборот учествуваше со уште 46 финалисти од целиот свет, а со карактеристичниот изглед го освои жирито. Висок е 182 сантиметри и обожава да спортува и патува. Неговото семејство вели дека 26-годишниот Рохит е

Read More

Ричард Џонсон беше прогласен за победник во емисијата „Јас имам талент“ во Велика Британија. Џонсон успеа да го освои жирито со помош на трик кој го изведе со карти. Картите се само помошно средство, бидејќи со нивна помош тој раскажа приказна за воен ветран кој

Read More

Вечерва слави Босна и Херцеговина. Амел Чуриќ ја однесе победата на второто издание на регионалното шоу ,,X фактор” кое се одржа во ,, Комбанк Арена’’. Врвен вокал кој ја освои публиката во регионот уште од првата аудиција. Амел е единствениот кандидат кој немаше ниту едено

Read More