Tuesday, Jun 2, 2020
HomePosts Tagged "финале" (Page 2)

Фудбалерите на Франција и Португалија ќе играат во големото финале на Европското првенство. Домаќините се фаворити во оваа средба, но Кристијано Роналдо сака да испише историја заедно со неговата репрезентација, па не очекува одличен натпревар. Директниот пренос од финалето на Европското првенство е од 21

Read More

Суперѕвездата на Португалија и европскиот фудбал Кристијано Роналдо, изјави дека според него Франција е фаворит во претствојното финале на Евро 2016. Утре двата тима ќе излезат во битка за трофејот на “Стад де Франс” во Париз. -“Франција е фантастичен тим, игра добар фудбал и по мое мислење

Read More

Двата погодоци на Антоан Гризман му пресудија на светскиот шампион. Франција во финалето ќе игра против Португалија во борба за третата европска титула. Пресудно беше играњето со рака на Швајнштајгер во последните секунди од првото полувреме, после кое се распадна играта на Германците. Првата голема

Read More

Најдобрата германска тенисерка, Анџелик Кербер ќе биде ривалката на Серена Вилијамс во финалниот дуел од овогодишното издание на Вимблдон, откако во два сета ја совлада нејзината сестра Венус Вилијамс. По триумфот на Серена во првото полуфинале, многумина очекуваа сестринско финале в сабота, но Кербер со одлична

Read More

Фудбалерите на Португалија се први финалисти на Европското првенство во Франција откако вечерва во Лион ја совладаа селекцијата на Велс со 2:0. Апсолутен херој на натпреварот беше Кристијано Роналдо кој го постигна првиот погодок и беше асистент за вториот погодок кој го постигна Луис Нани.

Read More

Во пресрет на највозбудливите натпревари од финалето и полуфиналето на Еуро 2016, Македонски Телеком го подготвува најголемиот навивачки „терен" на плоштадот „Македонија". На 6, 7 и 10 јули сите љубители на фудбалот ќе имаат можност да навиваат за својот фаворит во вистинска стадионска атмосфера. За загревање на

Read More

Фановите на хит серијата Game of Thrones сигурно посакуваат сагата никогаш да не заврши, но на сите им е јасно дека се ближи крајот особено по големото финале на 6-та сезона кога многу карактери се доближуваат до нивната крајна цел. Со сигурност знаеме дека HBO ја

Read More

Селекцијата на Аргентина ќе игра во финалето на Копа Америка откако ја совлада домашната репрезентација на САД со 4:0. Лионел Меси со прекрасен гол од слободен удар стана најдобриот стрелец на Аргентина сега со рекордни 55 погодоци или еден повеќе од Батистута. За убедливата победа по

Read More

Тимот од Охајо повторно потфрли против бранителот на трофејот во најсилната кошаркарска лига. Во вториот меѓусебен дуел од големото финале, „воините“ се изборија за триумф со високи 110-77. Кошаркарите на Kливленд го загубија препознатливото темпо на игра некаде во средината од втората четвртина во која имаа

Read More

Шпанската престолнина е обоена во бело во знакот на кралскиот клуб кој во големото финале на Лигата на шампионите успеа да го совлада градскиот ривал Атлетико Мадрид и да стигне до неверојатната 11-та титула. Фудбалерите на Реал до пехарот стигнаа по ладнокрвното изведување на пенали погодувајќи

Read More