HomeРЕФЛЕКТОР

Актерката Деми Мур ќе се приклучи на на серијата “Empire“, а ќе глуми медицинска сестра со мистериозно минато која е поврзана со семејството на Лион, вели магазинот Вариети. Деми прво ќе се појави во последната епизода од третата сезона, а потоа и во неколку епизоди

Read More

Збирката од кратки приказни на актерот Том Хенкс под назив „Необичен тип: Некои приказни“ ќе биде објавена во октомври, соопшти издавачот „Алфред А. Кнопф“. За пишувањето на својата прва книга, Оскаровецот Том Хенкс користел некои од своите 100 стари машини за пишување, кои со години

Read More

Младинскиот совет на американскатa амбасада во Македонија и Црвениот крст на Град Скопје во соработка со ДМБУЦ „Илија Николовски – Луј“, вечерва организираат хуманитарен концерт „Љубовни ноти“. Концертот ќе започне во 19 часот во салата на Факултетот за музичка уметност. „Со собраните средства, во пресрет на 8-ми

Read More

Музичарите Ринго Стар и Пол Мекартни, двајца членови на легендарните „Битлси“, се сретнаа заедно во студиото во Лос Анџелес, откри познатиот британски тапанар. Ринго Стар на Твитер објави фотографии на која тој и Мекартни се во прегратка и напиша: „Фала ти, пријателе, што дојде да

Read More

Еден „јутјубер“ тврди дека добил снимки од локација во Дубровник на кои се гледаат ликовите од филмот како му оддаваат почест на некој покојник, по што тој заклучил дека станува збор за „погребот на Хан Соло“. Тој објави фотографија на која се гледаат ликовите од филмот

Read More

Последните двајца живи членови на Битлси, се сретнаа за прв пат по седум години за да снимат нов студиски албум. Пол Макартни и Ринго Стар споделија заедничка фотографија овој викенд кога заедно работеа на новиот албум на Стар. На двајцата ветерани на музиката се приклучи

Read More

Има помалку од еден месец до премиерата на филмската адаптација на цртаниот филм "Убавицата и Ѕверот", па скоро и е невозможно да помислите дека нешто може да ве возбуди повеќе околу доаѓањето на филмот. Но, сепак ете Дизни повторно се надминаа себе си и ги полудеа

Read More

Популарниот македонски музички состав „Љубојна“ за прв пат ќе одржи концерт во Белград, на 23 февруари, во 20 часот во „Дом синдиката“. Ќе ја прикажеме нашата современа музичка визија, порачаа од „Љубојна“. Од „Љубојна“ истакнаа дека имале многу гостувања на радио и во телевизии во

Read More

Популарниот актер Вин Дизел на својот официјален Фејсбук профил сподели аудио-снимка од дует со Селена Гомез, во кое ја изведуваат најновата песна на Кајго „It aint me“. Претпознатливиот длабок вокал на славниот актер совршено се вклопува со гласот на прекрасната Селена, а судејќи според фотографиите

Read More

„Trainspotting“ беше филмот кој во средината на 90-те ја одбележа една цела генерација. Филмот за кој многумина велеа дека ја глорифицира злоупотребата на дрогата, всушност за тие кои ја разбраа пораката на филмот, го правеше токму спротивното. Тоа беше филм кој во исто време ги

Read More
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com