Sunday, Jun 25, 2017
HomeРЕФЛЕКТОР

Краток пат на запад му го пременил животот на Joe Hendricks. Кога се вратил дома во Нешвил Joe почнал да размислува како би може да патува цел живот без да троши пари за преноќување во хотели, потоа го пронашол Airstream кој е вид на приколка која

Read More

Vatsal Kataria е талентиран уметник кој користејќи секојдневни материјали ги „оживува“ местата од своите сонови. Vatsal бил фасциниран од местата кој ги сонува навечер па се одлучил да креира минијатурни верзии од нив и да ги сподели со светот. Неговиот instagram профил може да го посетите

Read More

Abdalla Al Omari е сириски уметник кои решил да им прати силна порака на светските лидери за кои тој вели дека се индеферентни во врска со бегалската криза. Abdalla создал колекција од дела која ја нарекол The Vulnerability Series каде што познатите светски лидери како Доналд Трамп,

Read More

Последното видео што Крис Корнел го сними е достапно на интернет. Корнел, кој почина на 17-ти мај, во 53 година од неговиот живот, ја сними песната “The Promise” за истојмениот филм на Тери Џорџ со Оскар Исак и Кристијан Бејл за жртвите на ерменскиот геноцид во

Read More

Најголемата поп ѕвезда Бритни Спирс пристигна во Бангкок и на аеродромот ја пречекаа најслатките можни фанови. Пејачката во главниот град на Тајланд пристигна со приватен авион и на аеродромот Дон Муанг беше пречекана од голем број фанови, како и од две деца облечени во традиционални тајландски

Read More

Богољуб Митиќ Џоша вчера почина во Белград, а освен по неговите бројни улоги, ќе биде запаметен по веселиот дух и неговите познати славни вицови. Веста за смртта на актерот Богољуб Митиќ Џоша кој почина на 49 годишна возраст , кои според неофицијални информации починал од срцев

Read More

Olena Podluzhnaya Uutai е уникатен музичар кој свири на античкиот инструмент  xomus (или “khomus”), кој е налик на „ усна харфа“. Olena оваа година за прв пат ќе настапува на фестивалот O.Z.O.R.A. кој се оддржува во Унгарија од 31 јули-6 август. Нејзииот  You Tube канал може да го

Read More

Дали би ги препознаете во овие улоги? Dustin Hoffman Tootsie, 1982 Elle Fanning 3 Generations, 2015 Tony Curtis и Jack Lemmon Some Like it Hot, 1959 Patrick Swayze To Wong Foo Thanks for Everything, Julie Newmar, 1995 Amanda Bynes She’s the Man, 2006 John Travolta Hairspray, 2007 Robin Williams Mrs. Doubtfire, 1993 Hilary Swank Boys Don’t Cry, 1999 Adam Sandler Jack & Jill, 2011 Cillian Murphy Breakfast on Pluto, 2005 Eddie

Read More