Екатерина Енокаева е рускиот модел и голем фан на социјалните мрежи, родена е во Санкт Петербург пред 27 години. Својата популарност освен слобода пред камера, ја прават и 700.000 фанови на Инстаграм профилот, што е надополнет со повеќе од 300 прекрасни моменти. Исто така нејзините фанови

Read More

Сексипилната Даниел Робертсон доаѓа од Австралија, а ние ја пронајдовме каде на друго место ако не на Инстаграм. Ние не сме единствени бидејќи Даниел ја пратат повеќе од пола милион луѓе, после прегледувањето на нашата галерија можеби и вие ќе ја следите. Old track, new tricks

Read More

Веста дека убавата адвокатка Амал Клуни и нејзиниот сопруг, холивудската ѕвезда Џорџ Клуни очекуваат близнаци, ја воодушеви светската јавност. Иако Џорџ имаше нешто да каже на оваа тема "менување на пелени", Амал остана тивка таа несакаше ни да се појавува во јавноста. И тоа се

Read More

Ова симпатично куче знае да свири на пијано, слика, игра тенис на маса, а некој го научил и да чисти по дома. Кога е нешто валкано тој го избрише, знае да го фрли ѓубрето во канта и е одличен партнер за игра.

Read More

Повеќе од еден милион пингвини мигрираа на полуостровот Пунта Томбо во Аргентина. Нешто како ова никогаш порано не било забележано, така што на новинарите направија инвазија на за да добијат добра фотографија и снимка од оваа чудна глетка.

Read More

Неколку тинејџери кои се лизгале на замрзнато езерце во Централ Парк во Њујорк, можеа да ги загубат своите животи бидејќи во моментот кога сакале да фатат селфи мразот пукнал, пренесува “CNN“. Тинејџерите имаа среќа и голема помош од семејството Куевас и два модела кои се

Read More

Фчерашни новости ја заработија првата Златна Бубамара на вчерашното доделување, а нивниот хит веднаш ја освои републиката. Не се потребни многу коментари. „Пејачот“ ви е добро познат, а смеењето гарантирано.

Read More

Претседателот на Азербејџан Илхам Алијев потпиша указ со кој и официјално ја именуваше својата сопруга Михрибан Алијева за прва потпретседателка на оваа земја! Оваа функција е воведена после референдумот околу уставот во септември, пренесуваат тамошните медиуми. Првата потпретседателка ужива целосен имунитет и ги презема сите

Read More

LinkAcross Macedonia направи интересно видео во кое Американци за прв пат пробуваат специјалитети од македонската традиционална кујна. На менито имаше се, од боза и еклери до мешана скара. Реакциите на Американците се навистина забавни бидејќи некои јадења за нив се многу чудни, па дури и

Read More

Буенос Аирес е град полн со атракции, кои едноставно не можете да ги пропуштите, а меѓу нив е и најлуксузната книжарница во Јужна Америка “El Ateneo Grand Splendid“. Оваа палата за љубителите на книгата се наоѓа во стариот дел на Сплендид Гранд театарот каде што во

Read More
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com