Friday, Mar 24, 2017

Марија Горбан е родена во 1986 година во Русија, Јарослав. Граѓаните на оваа земја ја познаваат по нејзината актерска кариера, додека машкиот дел по нејзините бујни облини и фаталното тело на оваа Руска глумица. Таа има неколку снимени филмови, а фотографиите кои се приложени во галеријата

Read More

Морган Рид има 21 година и игра за фудбалскиот тим на Универзитетот Дјук во САД и една од идните ѕвезди на американскиот фудбал, која станува се повеќе и повеќе популарен во САД. За две години во Дјук "Сините Ѓаволи“ како што ги нарекуваат има одиграно 42

Read More

Холивудската убавица Меган Фокс, некое време не можевме да ја видиме на страниците на некој магазини ниту пак во некоја нова улога. Една од најубавите актерки во светот се посвети на семејниот живот, роди три сина, и кога чувствуваше потребата да се врати во шоу-бизнисот,

Read More

Политичките случувања во изминатиот период станаа непресушен извор на хуморот. Конкретно, платформата на албанските партии беше инспирација за следниов виц кој го издвојуваме како виц на денот: Како ќе препознаеш вистинска ВМРОвка? - Се ќе облече ама не и штикла со платформа.

Read More

Тркачи облечени во костими на горили трчале на улиците по Лондон за да соберат пари за добротворни цели. „Во големата трка на горили“, тринаесетата ваква трка во која натпреварувачите поминиваат околу осум километри во британската престолнина, учествувале околу 500 лица. Парите кои ќе бидат

Read More

Властите во франција ја забранија употребата на пластичните садови како чаши и пластичниот прибор за јадење. Оваа забрана е мерка од делот на „зелената иницијатива“ и ќе стапи на сила од 2020 година, а започната е и агресивна кампања за борбата против климатските промени. Медиумите

Read More

Креативноста на Јапонците нема граници, особено кога се во прашање нивните откачени ТВ емисии и шоуа со цел да ги шокираат гледачите. Токму таков е примерот со мајмун шимпанзо кој е добро истрениран и игра фантастично пинг понг. Видеото е малку постаро, но вредно за

Read More

Јапонските демографски предизвици се добро познати. Тоа е најстарата нација на светот со загрижувачки мал број на новороденчиња и неверојатен број на самци. И покрај напорите на државата да ги потикне да стапуваат во брак, работите сепак не се движат во посакуваниот правец. Како што

Read More

Една Австријанка ги тужи своите родители бидејќи на „Фејсбук“ објавиле нејзини фотографии од детството. Оваа 18-годишна ученичка од австриската покраина Корушка се изнервирала бидејќи од 2009 година нејзините родиле објавиле повеќе од 500 фотографии на „Фејсбук“ од нејзиното детство. „Иако тогаш имав 11 години, тие објавија и

Read More

Францускиот комичар Реми Галард овој пат си најде нова мета, а тоа се пушачите и на многу бесен начин се обиде да ги спречи од лошата навика со пушењето цигари гасејќи им ги со противпожарен апарат. Галарад е познат по опасните егзибиции и постојаните закани

Read More