Wednesday, Jun 28, 2017
HomeФЕР ПЛЕЈ

Национален тим на Шпанија ја освои европската титула, во финалето на Европското првенство во Чешка убедливо ја совладаа репрезентацијата на Франција со 71-55. Ова за шпанките е трета титула европски првак, која ја наследија од Србија која пред две години беше Европски првак. Во таборот на

Read More

Челзи оваа недела треба да ги реши најглавните прашања околу трансферите кои се однесуваат на овој преоден период. Засилувањата по вкусот на Контре треба да пристигнат оваа недела, а самите трансфери покажуваат дека Роман Абрамович е решен да направи “дрим тим“. Се чини дека трансферот на

Read More

Марио Балотели се одлучи, тој и следната сезона ќе ги брани боите на Ница! Контроверзниот напаѓач на Азурниот брег пристигна минатото лето од Ливерпул без надомест, и се покажа дека францускиот тим направи одлична работа. Со Балотели во тимот успеа да го освојат третото место во

Read More

Фудбалски клуб Мајнц денес го ангажираше поранешниот голман на националниот тим на Германија, Рене Адлер. 32-годишниот голман пристигна како слободен агент, и потпиша договор на две години. Адлер изјави дека потпишувањето со Мајнц за него е “вистински потег во вистинско време“. Тој во 2012 година замина

Read More

Работата е речиси сигурно готова, Конте се согласи, Немања Матиќ ќе си замине ова лето од екипата на Челзи! Според "Тајмс", Србинот треба да замине во Манчестер Јунајтед или Јувентус, Конте се согласи да го продаде. "Сините" ќе ја забрзаат целата приказна за да можат

Read More

Играчот од средниот ред Кени Сајеф доби дозвола денес од Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) за промена на националниот тим, односно тој ќе продолжи да настапува за репрезентацијата на САД. Сајеф играше за националниот тим на Израел до 19 и 21 година. Додека за белгискиот Гент

Read More

Како што пренесуваат англиските медиуми, Патрик Виера би можел во скоро време да се пресели повторно во Премиер Лигата. За неговите услуги е заинтересиран Саутемптон, кој неодамна му се заблагодари на Клод Пуел и остана без тренер иако овој тренер имаше доста солидна сезона. Виера

Read More

Поранешниот фудбалер на Манчестер Јунајтед и ПСВ Ајндховен Мемфис Депај и неговиот тимски колега од репрезентацијата Квинси Промес снимија рап песна. На крајот на оваа недела се очекува промоција на видеото, но во продолжение може да го погледнете на кратко видеото кое го постави Мемфис Депај

Read More

Досегашниот фудбалер на Остенде Нани Ландри Димата, денеска потпиша петгодишен договор со Волфсбург.   Спортскиот директор на Волфсбург Олаф Ребе рече дека Нани е млад и флексибилен напаѓач и германскиот клуб внимателно го следел неговиот напредок. Германскиот магазин Кикер пренесува дека Волфсбург за младиот белгиец платил 10 милиони

Read More

Националната Кошаркарска Асоцијација (НБА) денеска најави дека Дирк Новицки ќе биде капитенот на тимот на светот заедно со кошаркарот на Шарлот Хорнетс Кембл Вокер. Новицки одигра 13 пати на Ол-Стар натпреварите, а минатата сезона стана првиот странски играч во НБА кој постигна 30.000 поени во кариерата. Капитен

Read More