HomeГИГА БАЈТСмартфон

На десетина дена до официјалната промоција на новата верзија Nokia 3310, протече првото видео во кое се прикажани и 3D рендери од престојниот телефон. Со новиот модел Nokia 3310 ќе се врати старата слава на финскиот бренд, но засега нема детали со какви спецификации ќе

Read More

Ако ви треба да ја наполните батеријата, а имате премногу кратко време еве неколку едноставни трикови( во кои не спаѓаат ставањето на телефонот во микробранова печка). 1. Префрлетего уредот на “Airplane“ режим. На овој начин, може да се полни и два пати побрзо од стандардното полнење. 2.

Read More

Според истрагата која паралелно ја водеше и владата на Јужна Кореја утврдено е дека несоодветниот дизајн и големина на батериите се главната причина за прегревање, а во одредени екстремни ситуации и експлозии кај фаблетот Samsung Galaxy Note 7 што се софпаѓа и со самата истрага

Read More

Viber неодамна ги претстави новите „тајни“ пораки со кои може да испраќате слики или кратки видеа од 30 секунди кои по одреден временски рок автоматски ќе се избришат штом примачот ги види. Освен, тоа новитет се и богатите нотификации за Android и iOs. Штом ви стигне

Read More
POST TAGS:

Мобилната апликација за допишување Viber воведе тајни пораки во кои може да испраќате слики или кратки видеа до 30 секунди на кои ќе има тајмер и штом поставеното време истече тие повеќе нема да бидат видливи. На овој начин може да испраќате тајни слики и видеа

Read More

Корисниците на iPhone веќе нема да мора да чекат да се поврзат онлајн за да испратат порака преку WhatsApp , бидејќи новата опција ќе овозможи да се пишуваат пораки и кога сте офлајн. Пораките ќе бидат внесени и автоматски ќе се испратат кога ќе бидете

Read More
POST TAGS:

Samsung без оглед на тоа што мораше два пати да го повлече од продажба опасниот Galaxy Note 7 чија батерија експлодираше во одредени екстремни случаи, нема да види криза оваа година бидејќи профитите од последниот фискален квартал се фантастични, а придонес за тоа дале сите

Read More

AnTuTu е најпопуларната платформа за тестирање на брзина на смартфони. Таа објави три листи со рангирање на телефоните што го поминале AnTuTu бенчмарк тестот од 2016 година. На првиот список се топ 10 телефони кои постигнале најдобри резултати во AnTuTu апликацијата, највисок резултат со 181.316

Read More

По долгата истрага комисијата на Samsung ја лоцираше вистинската причина поради која нивниот фаблет Galaxy Note 7 во одредени екстремни случаи и експлодираше. Станува збор за лош дизајн на батеријата која била со поголем капацитет од тенкото тело и со поголем обем, па затоа доаѓало

Read More

Nokia 6 како прв смартфон на финскиот бренд со целосно функционален оперативен систем Android очигледно ќе биде огромен хит во Кина бидејќи само за еден ден се извршени 1 милион резервации. Nokia 6 ќе биде доста евтин уред со цена до 250 долари, а за тие

Read More
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com