HomeГИГА БАЈТСмартфон

Nokia 6 како прв смартфон на финскиот бренд со целосно функционален оперативен систем Android очигледно ќе биде огромен хит во Кина бидејќи само за еден ден се извршени 1 милион резервации. Nokia 6 ќе биде доста евтин уред со цена до 250 долари, а за тие

Read More

HMD Global новата компанија која го води брендот на Nokia го официјализираше камбекот на пазарот со новиот смартфон Nokia 6 кој има целосно функционален пристап до оперативниот систем Android 7.0 Nougat, а како главен адут го има алуминиумското тело кое е многу цврство и перфектно

Read More

За корисниците на Вибер продолжуваат маките со броеви „мамци“ кои служат за кражба на личните податоци и злоупотреба на недостатоците на апликацијата за допишување и повикување. Затоа треба да се избегнува бројот +266696687, или слични на него. Тоа значи дека би можеле да добијат пристап до

Read More

Првата голема видео-игра на „Нинтендо“ направена за паметни телефони веќе ги надмина очекувањата и се покажа како вистински хит. Иако е достапна само четири дена, на оперативниот систем „iOS“ оваа игра беше преземана 40 милиони пати, што е нов рекорд за новата онлајн продавница на

Read More

Zuk Edge е паметен телефон со 5,5 инчен Full HD заоблен дисплеј кој доаѓа со Snapdragon 821 процесор, Adreno 530 графички чип, батерија со 3100 mAh, USB-C порта, сензор за отпечаток на прст, задна камера со 13 и предна од 8 мегапиксели. Достапен е со 4

Read More

Нинтендо ексклузивно објави нова верзија на Супер Марио за iOS платформата која ги сруши сите рекорди. Компанијата ги постигна своите очекувања откако видео играта достигна 2.850.000 преземања само за еден ден и така го сруши рекордот на Покемон Гоу, која беше преземена 900.000 пати во

Read More

Snapchat своите корисници ги израдува со новите филтри кои се во Божиќно руво и со нив може да се забавувате во текот на новогодишните празнични. Кога ќе направите селфи или фотографија со задната камера ќе може да нанесете специјални додатоци и со нив да креирате

Read More

HMD Global, новата компанија која управува со брендот на Nokia, претстави два нови телефона кои се уште не се од Android серијата туку се обични мобилни телефони и не работат со Android системот.  Се работи за Nokia 150 и Nokia 150 Dual SIM, кои треба

Read More

Поголемиот дел на Android производители не пропуштија да го „истролаат“ Apple по социјалните мрежи за недостатокот за излез за слушалки на iPhone 7, но сега веројатно и Samsung ќе го направи истото со нивниот нов знаменосец. Покрај тоа, Galaxy S8 ќе нема ниту хардверско Home

Read More

Апликацијата ги ажурираше коментарите и отсега корисниците едни према други ќе може да си ги лајкуваат објавените коментари. Воведена е опција и за исклучување на коментарите за одредени содржини и отсранување на следбеници од своите профили, без нивно блокирање, бидејќи до сега тоа беше единствениот начин.

Read More
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com