Мемфис Депај е новата жртва на португалскиот стратег Мурињо, тој најави реконструкција на тимот и тоа почна полека да го право. Мемфис Депај денес потпиша договор со францускиот великан Олимпик Лион. Трансферот изнесува 18,5 милиони евра што е голема загуба за Манчестер Јунајтед ако се

Read More

Каталонците бараат засилување во средниот ред. Познато е дека Махмуд Дауд е најголемата желба на Јурген Клоп, но фудбалерот од средниот ред на Борусија Менхенгладбах се наоѓа на мета на бројни клубови. Како што пренесува добро информираниот „Ливерпул Ехо“, Барселона исто така се вклучилаво трката

Read More

Фудбалскиот клуб Манчестер Јунајтед е најбогат клуб на светот, откако на официјалната листа се најде пред двата шпански гиганти. Реал Мадрид со години беше убедливо најбогатиот клуб, посебно после освојувањето на титулите во Лигата на шампионите во 2014 и 2016 година, но сега пред него

Read More

Оваа година само што започна а веќе во јануаро видовме доста добри и неверојатни голови на фудбалските терени. Секој од нив може да конкурира за наградата Пушкаш за најдобар гол на годината. Најправин Жиру погоди на неверојатен начин против Кристал Палас, Анди Керол возврати со

Read More

Од „Гудисон Парк“ им порачале на управата на Милан дека позајмица не доаѓа во предвид! Веќе долго време се шпекулира околу интересот на Милан за Жерар Делофеу, кој оваа сезона не е стандарден во Евертон. 22-Годишниот крилен фудбалер запиша 13 настапи за „Карамелите“ во тековната

Read More

Брегалница доби ново засилување во пресрет на пролетниот дел. Марко Вучетиќ од Србија стави потпис на договорот со ФК Брегалница и ќе биде новото засилување на штипјани. Вучетиќ има богата фудбалска кариера како во домашното првенство така и во интернационални клубови во Турција и Литванија. Овој

Read More

Се чини дека повеќе нема дилеми и сите три страни ќе бидат задоволени! Антоан Гризман на лето заминува од Алтетико Мадрид. Се шпекулираше за цената, но Атлетико успеаја да го добијат она што го сакаа. Манчестер Јунајтед ќе ја плати клаузулата за Французинот од 100

Read More

Уште еден искусен фудбалер го продолжи договорот со „Црвените Ѓаволи“. Фудбалскиот клуб Манчестер Јунајтед потврди дека Антонио Валенсија го продолжил договорот со клубот од „Олд Трафорд“ на уште една година. Еквадорецот оваа година е неизоставен дел од тимот на Жозе Мурињо на позицијата десен бек,

Read More

Антонио Касано, Поранешниот напаѓач на Реал Мадрид, Милан, Интер и Рома, и долгогодишен италијански репрезентативец, му бил понуден на македонскиот прволигаш Шкендија, дознава ЕКИПА. Доколку овој трансфер евентуално се реализира, ќе биде тоа убедливо најголемото европско име што ќе заигра фудбал на македонската прволигашка сцена

Read More

Босанецот Дино Меџедовиќ е новиот играч на Томас Брдариќ во редовите на тетовци. Тој пристигнува од екипата на Падерборн и игра на позиција напаѓач. Дино Меџедовиќ има 27 години кој доаѓа од Босна и Херцеговина, кој досега во својата кариера има настапувано за повеќе клубови од

Read More
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com