Wednesday, May 27, 2020
HomePosts Tagged "син"

Двајцата осмничени за нападот на пратеникот Зијадин Села се сомничат за Обид за убиство. Основното јавно обвинителство ја преиначи одлуката, па така осомничените татко и син, наместо за учество во топла како што се товареа претходно, ќе одговараат за Обид за убиство. За нив ќе

Read More

Седумгодишниот Б.С, второодделенец од училиштето Васил Главинов во Велес бил жртва на физично насилство од страна на професорот Д.К. од истото училиште, објави Канал 5. Според изјавата на мајката, Даниела Стефанова, нејзиниот син се спречкал со друго дете и учителот се впуштил да ги раздели по

Read More

Хорор ја потресе Македонија кога полицијата информираше дека завчера, 48-годишниот монструм С.Т. ја силувал сопствената мајка, која е болна и изнемоштена. За жал, полицијата соопшти дека 75-годишната старица С.Т. починала вчера околу 15:00 часот. По наредба на Јавен обвинител телото на починатата е дадено за обдукција.

Read More

Паднале во бездна, па диви животни ги касале, ова се претпоставките за таткото и за синот кои исчезнаа во Лазарополе и беа пронајдени во фаза на распаѓање. Оваа голема трагедија ја потресе Македонија. Како што пишува „Утрински“, Љубомир Мицевски (78) и неговиот син Сашо (50) од

Read More

Мајката која го фрли шест годишниот син од четвртиот кат од зградата во скопската населба Хиподром, да се лечи во психијатриска болница, побара обвинителството. Ваква одлука е донесена откако обвинителот кој го работи предметот согледувајќи ги наодите од психијатриското вештачење на состојбата во која се наоѓала

Read More

Ким Кардашијан и нејзиниот сопруг Канје Вест денеска добија син. Ким изутрината на свет донесе момченце, изјави потрпаролот на брачниот пар. Тој додаде дека мајката и бебето се во добра здравствена состојба. Ова е второто дете на Ким и Канје. Тие имаат ќерка, Норт Вест, која се роди

Read More

Рак од Атлантскиот океан „допливал“ до Дојранското езеро. Рибарот кој го извадил од езерото ни ги испрати фотографиите од ракот кој живее во Атлантскиот океан и во мексиканскиот залив. За Позитив.мк тој вели дека бил изненаден од неговата боја и дека таков рак досега не

Read More

Татко и син од кумановско Табановце одгледувале растение канабис сатива во дворот на семејната куќа, соопшти денеска кумановската полиција. Полицијата по издадена наредба од Основниот суд во Куманово во утринските часови извршила претрес на нивниот дом во село Табановце и открила и одзела 71 стебло од

Read More

Голема караница и турканици биле повод за жителка од тетовското село Челопек да се јави во полиција и да пријави дека врз неа било извршено семејно насилство. Се започнало кога жената се втурнала во караница со својата свекрва, што продолжила во туркање, за да заврши со

Read More

Филип, најстариот од трите сина на бугарскиот претседател Росен Плевнелиев, ненадејно почина од исклучително ретка болест, без да има какви било симптоми претходнo. Смртта на 14-годишното момче се случила како последица на раслојување на аортата, кое предизвикува крвавење низ целото тело. До моментот на несреќата, Филип

Read More