Friday, Feb 21, 2020
HomePosts Tagged "бездна"

Паднале во бездна, па диви животни ги касале, ова се претпоставките за таткото и за синот кои исчезнаа во Лазарополе и беа пронајдени во фаза на распаѓање. Оваа голема трагедија ја потресе Македонија. Како што пишува „Утрински“, Љубомир Мицевски (78) и неговиот син Сашо (50) од

Read More

Потполковникот Робертино Чонтев, припадник на Министерството за одбрана, вчера е пронајден во бездна покрај патот во близина на Катланово. Негови блиски кои десетина дена се обидуваа да добијат информации за неговото исчезнување го пронашле автомобилот „рено 9“ и безживотното тело во фаза на распаѓање. Телото

Read More

Петарчо Д. (51) од селото Штука вчера околу 19 часот и 20 минути загинал собирајќи дрва со запрежната кола на планината Огражден. Тој во атарот на струмичкото село Штука, движејќи се по планински пат со запрежно возило, се излизгал од патот и пропаднал во бездна и

Read More