Monday, Sep 28, 2020
HomePosts Tagged "почината"

21 годишна студентка од Велес, во декември минатата починала поради долгите процедури во здравствениот систем, ненавремена реакција на лекарите и долгото чекање на резултатите од биопсија, обвинува нејзиното семејство. Најблиските на починатата девојка, за која инсистираа да не се објави името, кое е познато

Read More

Утринава во Битола се случила тешка сообраќајна несреќа кога возило Фолксвагед пасат удри во дрво, информираа од Основното јавно обвинителство. Од силината на ударот на лице место животот го загуби совозачот, 44 годишна сопруга на возачот на автомобилот. Возачот, 49 годишен жител на Крани, преспанско со

Read More

Покренато обвинение против доктор од Прилеп за смртта на родилка. Тој се товари за тешки дела против здравјето на луѓето. Како што е наведено во соопштението од Основното јавно обвинителство, на ден 18.02.2016 година, во просториите на болницата, осомничениот при укажување на лекарска помош –

Read More

Позната српска актерка Мира Ступица, починала синоќа во Белград во 94-та година од животот. Актерката претрпела тежок мозочен удар. Била оперирана, но не успеала да се опоравави. Таа е примена во Невролошкото одделение на Ургентниот центар во Белград. Пред само 2 дена Мира го прослави својот

Read More

Тинејџерката Ана Рошел која имаше 19-години а имаше тело на 150-годишна жена, за жал почина. Таа починала оваа седмица, по пореметувањето кое го имаше со кое телото и старееше дупло побрзо. Сепак и покрај тешките денови, сите ја паметат како ведра и насмеана.

Read More

Хорор ја потресе Македонија кога полицијата информираше дека завчера, 48-годишниот монструм С.Т. ја силувал сопствената мајка, која е болна и изнемоштена. За жал, полицијата соопшти дека 75-годишната старица С.Т. починала вчера околу 15:00 часот. По наредба на Јавен обвинител телото на починатата е дадено за обдукција.

Read More

На 13.07.2016 година во 08:30 часот во ПС-Велес, од страна на ИМП пријавено е дека кај селската чешма во с.Раштани-Велес, дошло до несреќен случај во кој се превртел трактор „ИМТ 539“ со велешки регистарски ознаки. МВР денеска соопшти дека при несреќата на местото на настанот од

Read More

Полицијата пронајде полураспаднат труп на 49-годишна жена во куќа во Прилеп. Според првичните информации жената била мртва околу една година. Живеела со братот, но се смета дека тој бил со нарушено психичко здравје. Полицијата го пронашла телото откако соседите повикале полиција поради непријатна миризба. Телото на

Read More