Thursday, May 28, 2020
HomePosts Tagged "мајка"

Пејачката Бијонсе Ноулс пред околу еден месец роди близанци и во јавноста првпат ги претстави со оваа неверојатна фотографија која ја објави на својот Instagram профил. Бијонсе и нејзиниот сопруг Џеј Џи добија ќерка и син. Се шпекулираше дека близнаците по раѓањето имале компликации, но изгледа

Read More

Косплеј-cosplay (costume play) е активност кога лица се облечени како ликови од било какво фиктивно дело (книга, филм, аниме, манга, западен стрип). Косплејот потекнува од Јапонија од доцните 70 - ти кога една мала група на аниме љубители носи костими на своите омилени аниме ликови. Она

Read More

Полицијата во Москва вчера уапси 9 годишно дете поради рецитирање поезија. Апсењето цело време го снимала мајката на момчето, а по објавување на видеото, на социјалните мрежи се појавија низа реакции за постапките на полицајците. https://youtu.be/TTLgbi0rCqk Претседателката на Комисијата за заштита на семејството и децата при Јавната

Read More

Мајката, блогерка Џесика Н. Тарнер не се срами од своето тело. По две бремености и природни породувања, нормално е и таа да има одредени несигурности во врска со своето тело. Сепак, таа не дозволува тоа да и застане на патот во нејзиното уживање за време

Read More

Седумгодишниот Б.С, второодделенец од училиштето Васил Главинов во Велес бил жртва на физично насилство од страна на професорот Д.К. од истото училиште, објави Канал 5. Според изјавата на мајката, Даниела Стефанова, нејзиниот син се спречкал со друго дете и учителот се впуштил да ги раздели по

Read More

Мајката на Мохамед Ата, еден од главните извршители на самоубиствените напади од 11-ти септември 2001 година врз САД, тврди дека нејзиниот син е жив и дека Американците го држат затворен во затворот во воената база во кубанскиот залив Гвантанамо, во интервјуто објавено во шпанскиот дневен

Read More

Хорор ја потресе Македонија кога полицијата информираше дека завчера, 48-годишниот монструм С.Т. ја силувал сопствената мајка, која е болна и изнемоштена. За жал, полицијата соопшти дека 75-годишната старица С.Т. починала вчера околу 15:00 часот. По наредба на Јавен обвинител телото на починатата е дадено за обдукција.

Read More

Мајка и ќерка денеска биле пронајдени, за среќа живи - објави Алсат-М. Четири дена тие биле загавени во кал во населбата Ченто. Нив ги пронашол Бесим Весили кој успеал да ги извади од калта мајката и нејзината четиригодишна ќерка, кои останале заробени уште од саботата.

Read More

Беверли Кларк иако прекршена од болка реши да ја објави видео снимката во која нејзиниот 22 годишен син Луис загинува на застрашувачки начин судирајќи се директно со друг мотор при што се случува и експлозија. Беверли потенцира дека не сака ваква несреќа никој да доживее

Read More

Страотно злосторство се случило во германскиот град Крефилд. Возејќи се на работа во раните утрински часови (04:45), локален велосипедист на плочникот пред една куќа забележал бесвесни тела на три мали деца. Било утврдено дека децата кои се на возраст од 3,5 и 6 години, низ прозорецот

Read More