Friday, Feb 28, 2020
HomePosts Tagged "исчезнати"

Четири лица, меѓу кои две малолетнички, се пријавени за исчезнати, соопшти МВР. Едното девојче, 16 годишно, од Велес, завчера излегло од дома и не се вратило, а случајот го пријавил нејзиниот татко З.Ќ. (46). Во засега непознат правец, исто така завчера, се упатило и 17-годишно девојче

Read More

Триесетгодишен скопјанец пријавил дека вчера околу 12 часот од домот во непознат правец се оддалечила неговата сопруга Љ.Н. (30). Исто така вчера, 24-годишен кумановец пријавил дека на 15 септември од дома исчезнала неговата невенчана сопруга, А. В. (31), заедно со неговиот двегодишен син. Полицијата презема мерки за

Read More

Нешто чудно се случува во домот „Ранка Милановиќ“ откако се отткри дека на 29 и на 30 август си заминале двајца малолетници на 17 годиншна возраст, а случајот сега е пријавен во полиција. Најпрво според сведочењето побегнала девојката, а ден по неа и момчето од

Read More

Пет девојки и жени се пријавени за исчезнати, информира Министерството за внатрешни работи. Поголемиот дел од пријавите се случиле вчера. Вчера во ПС-Неготино, С.М. (57) пријавила дека на 1 септември 2016 година од домот во непознат правец се оддалечила нејзината 16 годишна внука. Во ПС-Тетово, Е.М. (45)

Read More

Паднале во бездна, па диви животни ги касале, ова се претпоставките за таткото и за синот кои исчезнаа во Лазарополе и беа пронајдени во фаза на распаѓање. Оваа голема трагедија ја потресе Македонија. Како што пишува „Утрински“, Љубомир Мицевски (78) и неговиот син Сашо (50) од

Read More

Најмалку 22 лица се водат за исчезнати по колабирањето на голем мост на автопатот Мумбај-Гоа во Индија, при што два или три автобуси со десетици патници излетаа во надојдената река Савитра. Неколку часа од уривањето на мостот, што се случило ноќеска, спасувачите се уште во реката

Read More

Специјалците на МВР пронајдоа второ тело на падините на Бистра, во атарто на селото Гари или поточно на околу половина килиметар каде пред два дена беше пронајдено првото тело за кои се сомнева дека се двајцата планирани, татко и син кои исчезнаа без никаква трага

Read More

Полицијата добила три пријави за исчезнати пред се млади лица во текот на вчерашниот ден на различни локации. Во првиот случај во СВР Битола, пријавено е дека на 22 јули околу 09.00 часот од дома во непознат правец се оддалечила Р.А. (27) од с.Велушина. Исто така

Read More

На територијата на земјава вчера се пријавени шест случаи на исчезнати лица, по кои полицијата презема мерки за нивно пронаошање, а станува збор за повозрасни како и малолетни лица, информираа во саботата од Министерството за внатрешни работи. На 08.07.2016 година во 10,45 часот во СВР-Велес, Д.С.(1970)

Read More

Две малолетни лица вчера се пријавени за исчезнати. Имено, социјален работник во Домот „25-ти Мај“, пријавил дека на 14 мај од Домот во непознат правец се оддалечил нивен 15-годишен штитеник. Додека вчера, Т.Ѓ. (34) од Скопје, пријавила дека истиот ден, околу 18 часот во непознат

Read More