Thursday, Apr 19, 2018
HomeДЕНЕШНАСемејството Кардашијан побогато за уште еден член!

Семејството Кардашијан побогато за уште еден член!

MAIN-Kim-Kardashian

Ким Кардашијан и нејзиниот сопруг Канје Вест денеска добија син.

Ким изутрината на свет донесе момченце, изјави потрпаролот на брачниот пар.

Тој додаде дека мајката и бебето се во добра здравствена состојба.

Ова е второто дете на Ким и Канје. Тие имаат ќерка, Норт Вест, која се роди во 2013 година.