Tuesday, Jan 21, 2020
HomeРЕФЛЕКТОРМузика (Page 9)

Колумбиската поп ѕвезда Шакира се врати со нов дует. Додека се спрема новиот албум, Шакира објави ново дуетско видео за песната “Deja vu“. Шакира овој дует го сними со нејзниот десет години помлад колега, Принц Ројс. Видеото изобилува со еротски танц што малку потсетува на

Read More

Пејачката, текстописец и композитор Сиа, на музичката сцена дојде така што секогаш со големи перики го криеше своето лице. Таа својот имиџ го објаснува со тоа дека не сака луѓето да ја препознаат кога оди во продавница и на улица, само да ја слушат нејзината

Read More

Британската поп музичка ѕвезда Роби Вилијамс изјави за руските медиуми дека би сакал да настапи за Русија на фестивалот Евровизија. "Би сакал да ја претставувам Русија на Евровизија јас тоа го потврдувам, додека моите менаџери се факат веќе за глава. Ајде, Русија можеме да победиме“. изјави

Read More

Норвешкото продуцендско дуо “Stargate“ ја создаде песната “Waterfall", која ја отпееја двете големи ѕвезди Сиа и Пинк. Музичарите кои работеја со Бијонсе, Ријана, Кети Пери и бендот Колдплеј, затоа оваа нумера привлекува уште поголемо внимание пред јавноста. Пинк и Сиа како две моќни вокали пеат, но

Read More

Британската њу вејв група Depeche Mode се врати на музиката сцена со нов албум. „Spirit“ е 14-ти студиски албум на групата, која го дефинира како „мрачен“, а песните во него се инспирирани од конфликтот во Сирија и подемот на национализмот во Европа. Албумот беше претставен

Read More

Интернационалното деби издание на Зара Ларсон штотуку пристигна- веста околу албумот „So Good“ шведската ѕвезда ја сподели на својот „Инстаграм“ профил. Со објавувањето на новиот албум пристигна и соработката со бендот „Клин Бандит“ на песната „Simphony“, а нејзиното ново студиско издание за сега е достапно

Read More

Инспирирани од светските трендови, младите дечки од Струга наречени The twinz направија ТРАП хит. Овој жанр е најмалку застапен на македонската сцена, но журкаџиите покажуваат голем интерес за Трап забавите. Песната се уште нема видео запис, а за неа авторите велат дека е нешто ново

Read More

Американскиот претседател Доналд Трамп смета дека раперот Снуп Дог би требало да биде уапсен поради музички спот во кој пука во главата на Кпамп, кловн кој личи на претседателот на САД. „Можете ли да замислите каква би била реакцијата доколку Сноп Дог, со својата пропадната

Read More

Големиот хит на балканската ѕвезда Бајага и Инструктори „Верујем, не верујем“, неочекувано доби верзија на руски јазик „Верю - не верю“, во изведба на московскиот бенд „The Peaсe Dukes“. „Навистина ми се допаѓа нивната верзија на мојата песна. Ми се допаѓа енергијата, а и спотот

Read More

Суперѕвездата Мараја Кери најави дека ќе прекине со својата редовна шоу-програма во Лас Вегас и открива дека во мај следната година последен пат ќе им го поклони ова шоу на својата верна публика од тој американски град. Како што пренесуваат американските медиуми, на пејачката Лас

Read More