Wednesday, Jul 8, 2020
HomeРЕФЛЕКТОРМузика (Page 10)

Суперѕвездата Мараја Кери најави дека ќе прекине со својата редовна шоу-програма во Лас Вегас и открива дека во мај следната година последен пат ќе им го поклони ова шоу на својата верна публика од тој американски град. Како што пренесуваат американските медиуми, на пејачката Лас

Read More

Популарната пејачка неколку месеци вредно работи на новите песни, а додека не биде објавен нејзиниот нов албум, Пинк ги здружи силите со прославениот американски кантри музичар, Кени Чесни, со кој сними романтичен дует. Нумерата ќе се најде на новиот албум на Кени под назив „Cosmic

Read More

Американската пејачка Лејди Гага би требало да настапи на полувремето на 51 „Супербоул“ кој се одржува наредната година во Хјустон, Тексас на стадионот НРГ 17 февруари. Нејзиниот настап на популарниот спортски настап ќе се одржи после една година откако ја отпеа химната на САД на

Read More

Се чини дека американската поп пејачка Кејти Пери, откако помина одреден период оддалечена од јавноста е конечно подготвена за нова етапа во својата кариера, барем така можеме да заклучиме по нејзиниот одговор на „Твитер“. Откако еден обожавател ја коментирал нејзината нумера „Rise“ како „лоша“ и

Read More

Кристијан Ристески, внукот на Тоше Проески, со сигурност ќе ги следи неговите стапки што најдобро ја покажува неговата одлука да се запише на факултетот ЕСРА каде ќе изучува интерпретација на модерна музика, како и музичка продукција, пренесува Вест. Кристијан сега е веќе големо момче, има 18

Read More

Стиви Вондер, Кристина Агилера и дурги звучни имиња од светската музичка естрада ќе учествуваат на концертот во чест на својот покоен колега на 13 октомври во неговиот роден Минеаполис. Сестрата на Принц нешто порано изјави дека концертот ќе биде одржан на новиот стадион во Минеаполис

Read More

Марк Дејвид Чапман, убиецот на фронтменот на познатата група „The Beatles“, неодамна откри неколку вознемирувачки детали во врска со смртта на Џон Ленон. Чапман изјавил дека на денот на убиството чувал и еден метак за себе, односно за да изврши самоубиство откако ќе го убие

Read More

Нетрпението изгледа го почувствува и самата пејачка Лејди Гага бидејќи ни таа веќе не може мирно да го чека спотот за песната „Perfect Illusion“. И покрај тоа што спотот за оваа песна ќе биде прикажан за само неколку дена односно на 20 септември, сепак, Лејди

Read More

Раперот Кание Вест остро возврати на критики на својот поранешен партнер, музичарот Кид Кади. Кид ги критикуваше „лажните музичари“ и ги наведе раперите Кание Вест и Дрејк. „Бев лојален на оние кои не беа лојални кон мене и тоа сега заврши. Сега сум јас вашата

Read More

Познатиот американски режисер пет пати номиниран за Оскар, Пол Томас Андерсон, режираше уште еден спот за британската група „Radiohead“, а станува збор за нумерата под назив „Present Tense“. За Андерсон ова ќе биде веќе втора соработка со овој бен, бидејќи од претходно го режираше спотот

Read More