Thursday, Jun 4, 2020
HomeРЕФЛЕКТОРМузика (Page 7)

Таткото на рокенрол, американскиот рок пејач, гитарист и текстописец Чак Бери, кој почина на 18 март, на возраст од 90, беше погребан вчера во неговиот роден град Сент Луис, во присуство на семејството и пријателите. Претходно, фановите на Бери имаа можност за последен пат да се

Read More

Јана Бурческа со последниот настап во Амстердам ја заврши пред евровизиската турнеја и досега собра одлични коментари за нејзината песна „Dance along“ која многу фанови веќе ја препознаваат и пејат заедно со неа. Таа исто така беше поканета и на забавата на Генералната организација на евровизиски

Read More

По повеќе од една година по распаѓањето на популарниот бенд “One Direction“, Хари Стајлс, еден од вокалите на познатата група, го издаде својот прв соло сингл. Станува збор за песната “Sign of the times”. Првото нешто што ќе забележите е дека музичкиот жанр за кој се

Read More

Поп пејачот Саша Ковачевиќ, се подготвува за патување во Јужна Америка, каде што ќе го сними својот нов албум но на шпански јазик, открива емисијата “Exkluzivno“. Популарен пејач потпиша договор за соработка со тим кој има работено песни за големи музички ѕвезди како Џенифер Лопез и

Read More

Музичарот Младен Војчиќ Тифа веќе некое време има здравствени проблеми, поради кои мора итно да биде опериран. Пејачот, кој е на турнеја со “Бјело Дугме“ групата што го направи познат, не ги криеше проблемите од јавноста за неговото здравје. "Долго време чувствувам болка во десниот колк,

Read More

Новиот филм на Шиа Лабаф "Man Down" заработи "импресивни" 11,51 долари за време на првиот викенд од прикажувањето во Велика Британија. Продадена е само една карта и тоа е сосема можно, најлош резултат во историјата на една кино премиера. Ова е голем удар за актер

Read More

Американскиот поп музичар Бари Манилоу откри во интервјуто за магазинот “People“ изјави дека тој е хомосексуалец и тој додаде дека тоа го криел со децении, бидејќи тој смета дека со тоа “ би ги разочарар неговите фанови“. Манилоу се венча со неговиот менаџер Гери Киф

Read More

ДНК или поточно само Панчо, денеска го објави најновиот видео запис, за песната „Уште еден ден“. Песната е посветена на неговата мајка, а спотот како и самата песна во вас ќе разбудат најразлични емоции. Спотот се снимаше на неколку локации и истиот нема да ве остави

Read More

По седум години чекање електро-фанк сензација Џамираквај објави нов студиски албум. Како што беше најавено со синглот “Automaton”, Греми наградениот електро-фанк сензација Џамираквај недела се претстави со сосема нов студиски албум со истото име. На албумот се претходно објавени песните “Automaton” и “Cloud 9”, додека на

Read More

Британскиот музичар Пол Мекартни откри дека работи на нов албум, додавајќи дека тоа студиско издание ќе иде интересно, како и тоа дека половина од работата биле веќе завршена. Во радиското интервју со Мет Еверит на „Би-Би-Си“, членот на некогашните „Битлси“ истакна дека продуцентот на албумот

Read More