Tuesday, Jan 26, 2021
HomePosts Tagged "Северина"

Северина Којиќ уште еднаш покажа зошто важи за една од најдобрите забавувачи. Популарната пејачка на концерт во Словенија, покрај стандардниот репертоар и пауза во која таа се шегува со публиката, ја изведе познатата "moonwalk" од Мајкл Џексон. Покрај танцовите вештини, Севе покажа одлична фигура и не

Read More

Минатиот викенд беше остварување на сонот за најголемата регионална ѕвезда Северина, која со нејзините спектакуларни настапи овој пат ја освои американската публика.   Голем концерт во Чикаго во хотелот “Hyatt Regency O'Hare“, ја започна својата дводневната турнеја, која продолжи следниот ден во Лас Вегас, во салата “The

Read More

Хрватската пејачка Северина доби огромна конкуренција од нејзината помлада колешка Лидија Бачиќ. Лидија Бачиќ која има 31 година и е родена во Сплит исто како и Северина, таа на својот Инстаграм профил има повеќе од 1200 постови каде секојдневно го развеселува своите фанови со нови

Read More

Хрватската музичка ѕвезда Северина, повторно ќе стане мајка. Како што изјавува магазинот “Hello“, фаталната Севе е во третиот месец од својата бременост. Популарната Спличанка е во брак со фудбалски менаџер Игор Којиќ, со кого се омажи во 2015 година. А од претходната врска со бизнисменот Милан

Read More

Овогодишната петнаесетта Парада на гордоста на ЛГБТ популацијата и нивните семејства беше под слоганот “Уште Хрватска не пропадна“ и “За одбрана на изборените слободи за сите нас“. Според хрватските медиуми, парадата тргна од плоштадот Франклин Рувелт, низ центарот на Загреб, кон паркот Рибњак. Парадата ја

Read More

Хрватска ѕвезда Северина ќе настапи на две приватни забави, најпрво во Штип за прославата на винаријата „Еземит“, а потоа ќе го забавува и најбогатиот македонски бизнисмен Орце Камчев кој ќе го прослави роденденот на успешната приватна болница Систина. Приватната роденденска забава викендов со Северина ќе се

Read More

Централното подрачје на главниот град денеска беше во сообраќаен хаос, метеж и недогледни колони од возила.  Улиците „11 Октомври“ и „Димитрија Чупоски“ од вчеравечер од 23 часот се затворени за сообраќај поради подготовките за големиот настан кој го организира „Македонски Телеком“ на кој ќе гостуваат Каролина

Read More

Комуникацискиот оператор Телеком ќе го прослави обединувањето на брендовите Т-Home и Т-Mobile со голема журка за корисниците на која ќе настапат големите музички ѕвезди Каролина, Северина и Дејвид Моралес на плоштадот, со бина поставена пред порта Македонија. Забавата ќе се одржи на 19 септември со

Read More