Tuesday, Jun 30, 2020
HomeРЕФЛЕКТОРМузика (Page 5)

Младата пејачка Ања Ветерова е првата Македонска која снимила песна за балканската продукција IDJ Tunes, а со новиот хит лансираше и видео спот кој е снимен по светски стандарди. Нејзината песна Рамбамбам ќе добие и англиски верзија и веќе освојува многу позитивни реакции.

Read More

Многумина ја сакаа, но само еден успеа да и го украде срцето. Откако Каролина Гочева и официјално објави дека ќе се мажи со своето момче, Михаил Корубин, социјалните мрежи се преплавени со честитки поради убавата вест. Една меѓу првите кои јавно и ја честитаа свршувачката на

Read More

Јана освојува симпатии кај евровизиските фанови. Македонската претставничка на изборот на песна на Евровизија денеска ја одржа нејзината втора проба на Евровизиската сцена во Киев. Јана Бурческа е подготвена за нејзиниот настап на втората полу-финална вечер, која што ќе се одржи на 11. мај. Нашата претставничка ќе

Read More

Американската пејачка Лејди Гага го претстави својот нов спот за песната "The Cure", со која дебитираше во април на “Coachella“ фестивалот, шест месеци по албумот "Joanne". Во овој музички спот Лејди Гага седи во сатенска соба, камерата лебди околу што прави да се чувствувате како се

Read More

Минатиот викенд беше остварување на сонот за најголемата регионална ѕвезда Северина, која со нејзините спектакуларни настапи овој пат ја освои американската публика.   Голем концерт во Чикаго во хотелот “Hyatt Regency O'Hare“, ја започна својата дводневната турнеја, која продолжи следниот ден во Лас Вегас, во салата “The

Read More

Деми Ловато, популарната американска поп пејачка, фотографирана е во доста непријатно издание. Ѕвездата беше гостин на забавата на која магазинот “Тајм“ кој ја прогласи за една од 100-те "Највлијателни личности“ на светот. Деми очигледно на прославата малку претерала со алкохолот, па на излегувањето папарацо фотограферија ја фатија

Read More

Младата пејачка Јана Бурческа со промотивно видео од Скопје и се претстави на евровизиската публика. Нејзината песна Dance Along собра одлични коментари на социјалните мрежи па со нетрпение се очекува нејзиниот настап во Киев.

Read More

Соул пејачот и таткото на познатиот актер, Куба Гудинг почина на возраст од 72 години. Како што пишуваат американските медиуми, неговото тело било пронајдено во паркиран автомобил во Сан Фернандо Валеју во Калифорнији. Полицијата не најде траги од насилна смрт, ниту пак индикација за убиство. Куба стана

Read More

Поп пејачот од Порторико, Рики Мартин, повторно го освојува светот со своите танцувачките способности. Познатиот латински заводник, во емисија изведе една сцена од легендарниот филм “Risky business” во која Том Круз танцува сам во куќата по неговата долна облека. Социјалните мрежи зборуваат за танцувањето и талентот за

Read More

Во куќата на починатиот музичар Принс во Минесота се пронајдени многу силни опијати и лекови, стои во судските документи од истрагата за смртта на познатиот пејач. Според американските таблоиди, сите лекови биле препишани на име на неговиот пријател телохранител. Медицинските експерти по обдукцијата заклучија дека Принс починал

Read More