Tuesday, Jul 7, 2020
HomeРЕФЛЕКТОРМузика (Page 12)

Џек Вајт е еден од малубројните кој со Бијонсе работеше на нејзиниот албум „Lemonade“. Тој вели дека за него станува збор за пејачка од калибарот на легендарната Арета Френклин. Бијонсе со Џек Вајт ја сними песната „Don't Hurt Yourself“ за нејзиниот албум „Lemonade“, а популарниот

Read More

Со цел да се избори со големата тага поради губитокот на својот сопруг Рене Анжелил, Селин Дион се посвети на работа. После песната „Encore Un Soir“, која ја посветила на мажот, сега на ред дојде нумерата која на пејачката ѕвезда ќе и помогне „да продолжи

Read More

После многу плодни години и објавувањето на компилацијата „Suck on Тhis“ во мај и неодамна синглот од новиот албум „Mount Ninja and Da Nice Time Kid“, и вчерашната нова песна „Fat Faded Fuck Face“, лидерот на групата Нинџа, ги шокираше обожавателите со изјавата околу тоа

Read More

Украина соопшти дека „Евросонг 2017“ ќе се одржи во главниот град на оваа земја. Украина е домаќин на натпреварувањето „Песна за Евровозија“ идната годината бидејќи украинската пејачка Џамбала победи на оваа година во Стокхолм. Организациониот одбор за „Евросон 2017“ соопшти дека Киев победи во трката

Read More

Брус Спрингстин и неговиот „E Street band“ синоќа повторно го срушија својот рекорд по должина на настапите во САД, бидејќи во Филаделфија свиреа повеќе од четири часа. Со концертот во паркот „Ситизенс бенк“ во Филаделфија, од четири часа и четири минути, Спрингстин си го сруши

Read More

Песната „Waste a Moment“ е прва нумера од албумот „Walls“ кој излегува на 14 октомври и со кој групата „Kings of Leon“ се враќа на голема врата. После албумот „Mechanical Bull“ од 2013 година, бендот го подготвуваше седмиот студиски албум, снимен во Лос Анџелес со

Read More

После неколку недели најавување на нумерата и откривање на детал по детал, американската пејачка Лејди Гага конечно ги развесели своите обожаватели со најновата нумера под назив „Perfect Illusion“. Попууларната Лејди Гага во песната се здружи со мегапродуцентот Марк Рос кој зборуваше за песната како вовед

Read More

Пејачот Зејн Малик кој минатата година ги растажи обожавателите со одлуката да го напушти популарниот бенд „One direction“, го откажа концертот во Дубаи поради страв од самостоен настап. Концертот најавен за 7 октомври нема да биде одржан, потврдија организаторите на концертот на Зејн Малик во

Read More

Без никаква најава Сија објави видео-спот за нумера од албумот кој ќе следи после актуелниот „This is Acting“. Австралиската пејачка не се појавува ниту во клупот за нумерата „The Greatest“, ниту нејзиниот колега Кендрик Ламар кој учествуваше во правењето на песната. Видео-спотот за песната „The

Read More

Популарниот сервис за стриминг на музика „Спотифај“ објави дека нумерата „One Dance“ на канадскиот рапер Дрејк е најслушана песна во текот на ова лето. Откако беше објавена во април оваа година, песната „One Dance“ корисниците на „Спотифај“ ја преслушале 757 милиони пати. Дрејк не сними

Read More