Tuesday, Jan 26, 2021
HomeРЕФЛЕКТОРМузика (Page 6)

Поп пејачот од Порторико, Рики Мартин, повторно го освојува светот со своите танцувачките способности. Познатиот латински заводник, во емисија изведе една сцена од легендарниот филм “Risky business” во која Том Круз танцува сам во куќата по неговата долна облека. Социјалните мрежи зборуваат за танцувањето и талентот за

Read More

Во куќата на починатиот музичар Принс во Минесота се пронајдени многу силни опијати и лекови, стои во судските документи од истрагата за смртта на познатиот пејач. Според американските таблоиди, сите лекови биле препишани на име на неговиот пријател телохранител. Медицинските експерти по обдукцијата заклучија дека Принс починал

Read More

Хрватскиот рок бенд “Опча Опасност“ сними секси спот за песната “Губим тло под ногама“ каде се појавува атрактивната Сања Ажениќ, во бел мантил и секси докторка.   ..Can you feel me When I think about you With every breath I take Every minute No matter what I

Read More

На девојките и дечките од Beatrix Crew им е потребна вашата помош да бидат дел од ESDU Светското првенство во модерни танци кое од 22-28 мај се одржува во Пореч, Хрватска. Тимот на Beatrix Crew деновиве ја започнa својата триесетдневна мисија од која тие би биле пресреќни

Read More

Американската пејачка Лана Дел Реј, продолжува да го промовира албумот "Lust for Life". По синглот “Love”, која беше објавена пред неколку месеци, на ред дојде и насловната песна на албумот која е во соработка со Викенд. И покрај тоа што е чудно една насловна песна да

Read More

Пусикет Долс е една од најуспешните женски групи во музичката историја. Жареа и палеа со нивните хитови и изгледот. Бендот се состоеше од убави девојки предводени од фаталната Никол Шерцингер, но само по распадот на групата, во медиумите допреа голем број на скандалозни тајни кои се

Read More

Музичарите Селена Гомез и The Weeknd беа забележани на фестивалот Коачела каде се меѓу најславните заљубени парови. Тие беа сликани од страна на фановите, но и самите објавија голем број на слики на социјалните мрежи не криејќи ја својата љубов.

Read More

Актерот Игор Џамбазов кој е еден од предводници на новиот македонски мјузикл „Тајно Моја“ во чест на музичката легенда Тоше Проески по чија музика е и инспиран вели дека би бил уверен дека неговото наследство продолжува. - Овој мјузикл има повеќе пораки, но буквално сите тие

Read More

ТЛЦ се врати со ретро баладата “Way Back” во која им се придружи и ветеранот Снуп Дог. Песната е ода на славните денови на деведесеттите кога девојките жареа и палеа по светските топ листи. “Way Back” е првиот сингл од нивниот најнов албум, финансиран од страна

Read More

Блиски роднини на легендарната кралица на Ромската песна, Есма Теодосиевска, ќе се борат за нејзниот имот, кој што според тестаментот, таа и го оставила на Република Македонија - пишува Фокус. Пред неколку дена, во емисија во радио Слободна Македонија, блиската соработничка и претседателка на хуманитарното

Read More