Tuesday, Jul 7, 2020
HomeРЕФЛЕКТОРМузика (Page 11)

Новиот албум на американската поп ѕвезда ќе биде објавен ан 21 октомври, откри Лејди Гага во едно интервју и додаде дека новиот албум е посветен на нејзината тетка, која починала во 1974 година. Од таа причина албумот на Гага го носи и називот „Joanne“. Во

Read More

Обожавателите од целиот свет на различни начини го одбележуваат роденденот на Ејми Ванхаус, која е родена на денешен ден пред точно 33 години. Пејачката почина во 2011 година, а нејзините песни и натаму се хитови. Во текот на животот често знаеше да ја шокира јавноста и

Read More

Членовите на составот „Major Lazer“ го претставија вториот спот за својата песна „Cold Water“, која ја снимија во соработка со Џастин Бибер и данската пејачка Мо. Како и во претходниот спот, ни во моментално актуелниот нема ни трага од Џастин Бибер и Мо. „Major Lazer“

Read More

После непланираната четиригодишна пауза, познатото панк трио се враќана голема врата! Во новиот спот „Green Day“ се претвараат во маскирани ограбувачи кои сакаат да влезат во банка. Синглот „Bang bang“ доаѓа со албумот „Revolution Radio“, кој излегува на 7 октомври. Спотот го режираше Тим Армстронг,

Read More

Групата „Kings of Leon“ се врати на музичката сцена со песната „Waste a moment“. Станува збор за првиот сингл од нивниот предстоечки албум „Walls“. Песната сега доби и видео-презентација. После виде-најавата за песната „Waste a moment“ момците од групата „Kings of Leon“ побрзаа да им

Read More

Музичката и актерската ѕвезда, Џастин Тимберлејк изјави дека потвторно би можел да соработува со својата поранешна девојка Бритни Спирс. Набројувајќи ги музичарите со кои би сакала во иднина да соработува, Бритни Спирс минатиот месец изјави деа „Џастин Тимберлејк е многу добар“. Запрашан за тоа дали

Read More

На последниот албум на Дејвид Боуви под назив „Black star“ не се најдоа три нумери кои ги снимил пред смртта и кои ќе бидат објавени во октомври, а ќе дебитираат во неговиот мјузикл „Lazarus“ со Мајкл Си Хол во главната улога. Албумот со последните три

Read More

Странските медиуми пишуваат дека моментално најуспешниот ди-џеј на светот Калвин Харис, планира да прекине со објавувањето на албуми. Тоа не значи и негово одалечување од музиката, туку дека сака да се концентрира исклучиво на поединечни нумери кои би ги пласирал по пат стриминг сервиси. 32-Годишниот ди-џеј

Read More

Групата „Aqua“ наводно повторно се собира и подготвува низа на концерти по повод 20-годишницата од нејзиниот хит сингл „Barbie Girl“. „Заразната“ поп песна се најде на врвот на светските топ листи во 1997 година и данскиот квартет сака и денес да не потсети на тие

Read More

Корисниците на мрежата „Спотифај“ сакаат да пеат додека се тушираат, а тој факт со јавноста го сподели и извршмниот директор на таа компанија Даниел Ек. Тој откри дека постојат 39.000 активни плеј листи нарешени „Shower“. Ви ги претставуваме 20 песни кои најчесто се појавуваат во

Read More