Thursday, May 28, 2020
HomePosts Tagged "Шакира"

Латино пејачката Шакира го лансираше новиот секси спот за хитот  „Me Enamore“ во кој пее за љубовта со нејзиниот партнер, фудбалерот на Барселона и Шпанската репрезентација Жерар Пике. Ова е втор сингл од нејзиниот нов албум El dorado кој официјално ќе биде пуштен на 26 мај.  

Read More

Колумбиската поп ѕвезда Шакира се врати со нов дует. Додека се спрема новиот албум, Шакира објави ново дуетско видео за песната “Deja vu“. Шакира овој дует го сними со нејзниот десет години помлад колега, Принц Ројс. Видеото изобилува со еротски танц што малку потсетува на

Read More