Sunday, Jul 5, 2020
HomePosts Tagged "бремена"

Годишната претставничка на Македонија на Евровизија, Јана Бурческа вчера настапи трета на сцената во Киев со „Dance Alone“. Во краткото видео-претставување пред настапот, Бурческа објави снимка од ултразвук со која потврди дека е бремена. Во една од сцените таа се појавува на ехо преглед во гинеколошка

Read More

Македонската претставничка Јана Бурческа имаше одличен настап на Евровизиската сцена во Киев каде настапи трета по ред во втората полуфинална вечер. Сепак, најголемо внимание привлече откривањето на прекрасната тајна уште во најавната шпица. Јана Бурчевска е бремена, а тоа брзо прерасна во главна вест низ

Read More

Гинеколог од Скопје цели девет месеци ја манипулирал и лажел неговата пациентка дека е бремена иако во нејзиниот стомак не постоело никакво бебе. За време на лажната бременост, докторот правел гинеколошки прегледи, мерел грло на матка, вербално ја убедувал дека е бремена, ја терал да

Read More

Хрватската музичка ѕвезда Северина, повторно ќе стане мајка. Како што изјавува магазинот “Hello“, фаталната Севе е во третиот месец од својата бременост. Популарната Спличанка е во брак со фудбалски менаџер Игор Којиќ, со кого се омажи во 2015 година. А од претходната врска со бизнисменот Милан

Read More

„Откако го видов Марк Цукерберг и неговата сопруга како поминуваат низ бременоста, тоа едноставно ме инспирираше и јас да имам бебе“, вели најпопуларната ТВ водителка. Опра Винфри има пари, таа има 3 милијарди долари, која нема да може да ги потроши додека е жива, па желбата

Read More

Млада жена од Такар, Авганистан преживеала невидена тортура од својот сопруг кој постојано ја претепувал иако била бремена, а во тоа му помагале сестрата и мајката. Жената од физичките напади го изгубила бебето, а била и понижувана со бричење на косата и осакатување на гениталиите.

Read More

Судот на честа при Лекарската комора на Македонија соопшти дека започнува постапка за утврдување на морална и директна одговорност кај анестиолозите од Општата болница во Гевгелија. При оперативниот зафат во кој учествувале се утврди дека биле под дејство на алкохол, а исходот беше трагичен со

Read More