Tuesday, Sep 22, 2020
HomePosts Tagged "Евровизија"

кедонија ќе учествува на изборот за песна на „Евровизија“ следната година, откако МРТ и Португалската радио-телевизија постигнале договор. На официјалната веб-страница на „Евровизија“, Македонија сега стои како една од 43 земји учеснички. Минатата недела, под листата пишуваше дека промената од изборот во 2017 година е што

Read More

По минатонеделната објава дека Македонија поради долгови не може да учествува на изборот на песна на „Евровизија 2018“, од ЕБУ (Европската радиодифузна унија) за „ЕСЦ Тудеј“, велат дека се надеваат дека ќе најдат заедничко решение со МРТ, пишува „Мета“. – Се разбира дека се надеваме дека

Read More

Јана Бурческа иако освои бројни симпатии меѓу евровизиските фанови не успеа да ја привлече поголемата телевизиска публика која не и даде доволен број на гласови за да влезе во финалето на Евровизија. Македонската претставничка на втората полуфинална вечер добила 69 поени, со што била на

Read More

Украинецот Виталиј Седиук кој станува се позлоогласен „пренкстер“ реши да ја „нападне“ и евровизиската сцена. Тој истрча додека настапуваше домашната претставничка Џамала, а откако го тргна знамето на австралија на гледачите им го покажа задникот. Обезбедувањето брзо интервенираше, но видеото од „пренкот“ стана глобално познато.

Read More

Во продолжение погледнете го целиот настап на Јана Бурческа кој е меѓу најгледаните на YouTube од вчерашното второ полуфинале. Поддршка и дадоа голем број на фанови со пофалби за настапот и жалење зошто не успеа да обезбеди финале на Евровизија.

Read More

Годишната претставничка на Македонија на Евровизија, Јана Бурческа вчера настапи трета на сцената во Киев со „Dance Alone“. Во краткото видео-претставување пред настапот, Бурческа објави снимка од ултразвук со која потврди дека е бремена. Во една од сцените таа се појавува на ехо преглед во гинеколошка

Read More

Прекрасна вечер за Јана Бурческа, најпрво откри дека е бремена, а потоа доби и понуда за брак од нејзиното момче Александар. Без оглед што не успеа да и донесе на Македонија ново финале, таа е голем победник.

Read More

Македонската претставничка Јана Бурческа имаше одличен настап на Евровизиската сцена во Киев каде настапи трета по ред во втората полуфинална вечер. Сепак, најголемо внимание привлече откривањето на прекрасната тајна уште во најавната шпица. Јана Бурчевска е бремена, а тоа брзо прерасна во главна вест низ

Read More

Шармантната Јана Бурческа со веќе хит песната Dance Alone повторно привлече големо внимание за Евровизискиот фестивал, а на сите досегашни промотивни настани успеа да собере најпозитивни критики. Пред самиот старт на втората полуфинална вечер слушнете како Јана звучи на последната проба на сцената во Киев.

Read More

Македонската пејачка Јана Бурческа пред почетокот на втората полуфинална вечер во четврток на фановите им препорача да ја поддржат нејзината колешка Клаудио Фаниело од Малта која исто така ќе бара шанси за настап во финалето преку 10-те најдобри. Досега Македонија и Малта често си разменувале поени,

Read More