Monday, Nov 30, 2020
HomeРЕФЛЕКТОРМузика (Page 8)

Британскиот музичар Пол Мекартни откри дека работи на нов албум, додавајќи дека тоа студиско издание ќе иде интересно, како и тоа дека половина од работата биле веќе завршена. Во радиското интервју со Мет Еверит на „Би-Би-Си“, членот на некогашните „Битлси“ истакна дека продуцентот на албумот

Read More

Името на Зоран Џорлев е познато на македонската јавност и на Македонците ширум светот. Од една страна како менаџер на светски познатиот национален ансамбл „Танец“, од друга страна, како прва македонска виолина и автор на незаборавните телевизиски емисии „Зора зори“, „Зајди, зајди“ и „По патот

Read More

Наташа Малинкова која важи за еден од подобрите женски вокали во Македонија ја преработи во акустична верзија евровизиската песна на Јана Бурческа. Песна “Dance Alone“ која во европските обложувалнице е помеѓу топ 10 песни на овогодинешната Евровизија, која сеуште не се знае дали ке се

Read More

Младата американската пејачка Тејлор Свифт, постави необичен рекорд на Јутјуб, велат од компанијата. Таа е единствената личност која со две видеа ја надмина магичната бројка две милијарди прегледи. Во прашање се спотовите за песните „Blank Space“ и „Shake It Off“ од веќе легендарниот албум на

Read More

Дуетот на Елена и Хари е насловен„Још ме плашиш“ , а спотот започна да се снима уште пред неколку месеци при што дел од кадрите се снимени во Скопје, а дел се доснимија во Белград пред само една недела. Автор на музиката е Хари, а текстот

Read More

Лука Шулич, член на музичкиот состав “2cellos“ наскоро ќе се ожени пренесуваат хрватските медиуми, и изјавија дека кум ќе биде британски музичар Елтон Џон. Лука е во врска со Тамара Загорански од Словенија. Тамара за “Dnevnik.hr“ потврди дека таа и Лука се свршиле и планираат свадба.

Read More

Сајси МС е веројатно една од најголемите музички камелеони на балканот, Од алтернативен рап, помина низ фаза на електронска музика за потоа да премине на кратко во турбо-фолк музиката, по што се врати на своите почетоци и тоа што го работи најдобро. Сајси сними песна во

Read More
POST TAGS:

Британската пејачка Адел им порача на своите обожаватели на концертот во Нов Зеланд дека незнае дали повторно во иднина ќе оди на турнеи или не. Адел на обожавателите за време на концертот во Окланд и соопштила „дека турнеите не се нешто во што таа е

Read More

Хрватската музичка ѕвезда Северина, повторно ќе стане мајка. Како што изјавува магазинот “Hello“, фаталната Севе е во третиот месец од својата бременост. Популарната Спличанка е во брак со фудбалски менаџер Игор Којиќ, со кого се омажи во 2015 година. А од претходната врска со бизнисменот Милан

Read More

Британецот Хари Стајлс, кој својата светска слава ја стекна како член на составот „One direction“, по пат на телевизиска реклама го најави својот прв сингл откако се впушти во соло водите. Со телевизиската реклама, која беше емитувана во Велика Британија за време на музичкото натпреварување

Read More