Sunday, Sep 26, 2021
HomePosts Tagged "нов спот"

Хрватската музичка ѕвезда Северина, повторно ќе стане мајка. Како што изјавува магазинот “Hello“, фаталната Севе е во третиот месец од својата бременост. Популарната Спличанка е во брак со фудбалски менаџер Игор Којиќ, со кого се омажи во 2015 година. А од претходната врска со бизнисменот Милан

Read More

Познатиот американски режисер пет пати номиниран за Оскар, Пол Томас Андерсон, режираше уште еден спот за британската група „Radiohead“, а станува збор за нумерата под назив „Present Tense“. За Андерсон ова ќе биде веќе втора соработка со овој бен, бидејќи од претходно го режираше спотот

Read More

После непланираната четиригодишна пауза, познатото панк трио се враќана голема врата! Во новиот спот „Green Day“ се претвараат во маскирани ограбувачи кои сакаат да влезат во банка. Синглот „Bang bang“ доаѓа со албумот „Revolution Radio“, кој излегува на 7 октомври. Спотот го режираше Тим Армстронг,

Read More

Токму кога обожавателите посакуваа да добијат нешто ново од „Колдплеј“, тие ги почастија со спот за насловната песна од албумот „A Head Full of Dreams“. Видео-клипот за песната „A Head Full of Dreams“, по која и целиот албум го носи името, е снимен во Мексико.

Read More

Групата „Massive Attack“ објави нов спот за песната „The Spoils“ снимена во Хоуп Сандовал, во кој се појавува Кејт Бланчет. Спотот го режирал Џон Хилкоут австралиски режисер познат по филмовите „The Road“ и „The Proposition“. Кејт Бланчет во спотот поминува низ трансформација благодарејќи на чудните

Read More

Спотот за песната „Rise“ е првиот музички спот од кога популарната пејачка го објави „This Is How We Do“ од 2014 година. Исто така, постои и промотивен спот по повод летните Олимписки игри во Рио 2016 година. Во спотот се појавува Кејти која се бори

Read More

Англиската трип хоп група „Massive Attack“ го претстави новото ЕП издание „The Spoils“ и видео-спот за нумерата „Come Near Me“. Песната „Come Near Me“ и „The Spoils“ ги напишал и продуцирал Деди Џи, а му помогнале Стју Џексон како и гостинските вокали Гоустпоет за песната

Read More

Изненадување во вид на спот за песната „Wolves“ пристигнува од кујната на креативниот тим на Кание Вест. Во клипот можат да се видат повеќе познати лица од светот на модата, а гост е и Сија. Спотот за песната „Wolves“ од албумот „Life of Pablo“

Read More

„Years & Years“ ги почастија своите обожаватели со нов спот за песната „Worship“. Се работи за осмиот и последен сингл од нивниот дебитански албум „Communion“. Во новиот спот бендот соработуваше со двајца познати уметници Мет Ламберт и Рајан Хефингтон. „Беше вистинска привилегија да се соработува

Read More

Пионерите на рап музиката што уживаат култен статус кај целата андерграунд-публика во Македонија, членовите на „Чиста околина“, го претставуваат новиот спот за песната „Си играме со рапот“. Ова е втор сингл на „Чиста околина“ во последниве две години и следува по „Изморена авангарда“ од 2014

Read More