Friday, Apr 10, 2020
HomeФЕР ПЛЕЈФудбал (Page 5)

Легендарниот фудбалер на Милан се врати во клубот, сега во поинаква улога. Тој се пушти во тренерските води, а денес тој доби нова работа, да го води младинскиот тим на Милан, Милан Примавера. Овој 39-годишен тренер го напушти Милан во 2012 година и потпиша договор со

Read More

Регуларниот дел од првенството во Германската „Бундеслига“ заврши минатата недела. Како што се очекуваше Баерн Минхен ја освои нова титула, РБ Лајпциг (новиот прволигаш) заврши на второто место, додека Борусија Дортмунд обезбеди место во Лигата на шампионите, додека за истото место екипата на Хофенхајм ќе

Read More

Се сеќаваме дека минатото лето Манчестер Јунајтед беше во контакт со голем број на фудбалери со офанзивни карактеристики. На крајот, на "Олд Трафорд" пристигнаа само фудбалерите Ибрахимовиќ и Михтаријан, а се откажа од идејата да го доведе младиот мексиканец Ирвинг Лозано. Овој 21-годишен фудбалер игра за Пачука

Read More

Аргентинецот се согласи за трансфер во редовите на Вест Хем. Како што беше најавено минатата недела, Пабло Забалета ќе стане нов играч на Вест Хем. Како што е потврдено од страна на добро информираните Скај Спорт, повикувајќи се на своите извори, Забалета ги договорил сите детали

Read More

Од неколку извори е потврдено дека играчот на Монако пристигна на медицински прегледи. Тој беше, според некои извештаи првата мета на Жозе Мурињо за наредната сезона. Но, се чини дека ќе игра градско дерби против неговиот сонародник. Поточно, Бернардо Силва пристигна во Манчестер на лекарски прегледи

Read More

Напаѓачот на Реал Мадрид, Алваро Мората ги договори условите за потпишување на договор со екипата на Милан за 60 милиони евра.   Шпанецот долго време се поврзува со други клубови, бидејќи на Бернабе не успеа да се наметне во првиот состав на Зинедин Зидан. А сега се

Read More

Јури Тилеманс одлучи поради позивот на шампионот на Франција да ги одбие големите понуди на Манчестер Јунајтед, Интер и Мадридски Атлетико и да ја продолжи својата кариера во Монако.   Овој договор е во вредност од 23 милиони евра. Младиот репрезентативец оваа сезона постигна 17 гола во

Read More

Шпанскиот врховен суд вчера ја потврди пресудата на фудбалерот на Барселона, Лионел Меси кој беше осуден на 21 месеци затвор и парична казна во износ од 2,1 милиони евра. Со што на аргентинецот му ја одбија жалбата поради пресуда за затајување данок во периодот од 2007

Read More

Повратникот во Премиер лигата, екипата на Њукасл Јунајтед, напорно работи на подготовка на тимот за новата сезона. По одличната игра во црно-белиот дрес, Кристијан Атсу е откупен од Челзи и сега е официјално играч на Њукасл. Рафа Бенитез немаше ништо друго освен пофалби за репрезентативецот на

Read More

Напаѓачот Џермејн Дефо се согласи по испаѓањето на неговиот тим од Премиер лигата Сандерленд, да се пресели во редовите на Борнмаут за неделна плата од 130 000 фунти. Договорот ќе биде потпишан на три години. Тој во Борнмаут ќе пристигне како слободен играч, бидејќи на

Read More