Wednesday, Jun 19, 2024
HomePosts Tagged "тренер"

Искусниот ракометен експерт, Веселин Вујовиќ, во наредниот период ќе ја предводи од клупата словенечкиот тим, Копер. Договорена е соработка од две години со можност од предвремено раскинување на договорот доколку Вујовиќ добие подобра понуда. 56-годишниот стратег е и актуелен тренер на Словенската репрезентација. "Јас имав контакти

Read More

Легендарниот фудбалер на Милан се врати во клубот, сега во поинаква улога. Тој се пушти во тренерските води, а денес тој доби нова работа, да го води младинскиот тим на Милан, Милан Примавера. Овој 39-годишен тренер го напушти Милан во 2012 година и потпиша договор со

Read More

Менаџерот на тренерот на ПСЖ Лоран Блан, Жан Пјер Берне, потврдил дека неговиот клиент до крајот на неделата ќе го напушти клубот, иако во февруари потпиша нов двегодишен договор и бидејќи се одлучил да не го исполни, сеуште не е јасно дали и каква казна

Read More

Тренерот Ралф Рангвик немаше среќа при прославата на неговиот тим Лајпциг кој успеа да обезбеди пласман во првата Бундес лига наредната сезона. Во моменти на славење и бркотница по теренот тој се лизна откако еден од фудбалерите го прскаше со пиво. За среќа на Рангвик

Read More

Тренерот на фудбалскиот клуб Будуќност од Подгорица, Миодраг Вукотиќ е ранет синоќа, пренесува порталот Вјести. Во Вукотиќ било пукано пред зградата во која живее. Тој итно бил пренесен во Ургентниот центар и засега нема подетални информации за неговата состојба. Истрагата која е во тек треба да утврди

Read More

Големиот тениски ас, но и одличен шегаџија секогаш наоѓа добар начин да ги расположи фановите и новинарските екипи. Овој пат Ноле се обиде да го научи неговиот тренер Борис Бекер да каже неколку поздрави до присутните новинари во пречекот во Белград на српски, но тоа

Read More

Предраг Русевски го има направено најголемиот успех во македонскиот машки тенис. Денес работи како тренер во Тенис Парк со дел од најдобрите наши професионални тенисери и јуниори. Во инервју за Мктенис.мк раскажува за тенисот во Македонија некогаш и сега. Сподели искуства од неговите успеси, животот

Read More

Можеби не секогаш, но има ретки и посебни моменти кога главните ѕвезди на еден фудбалски натпревар се токму тренерите. Со нивната избувливост, надеж за воздржаност во незгодни моменти и најискрената насмевка на постигнат гол во тимот, тие се секогаш мета на папараците. Без разлика дали се

Read More