Wednesday, Apr 21, 2021
HomePosts Tagged "Дејвид Бекам"

Познатиот англиски фудбалер, Дејвид Бекам изјави дека за време на неговата професионална кариера имал можност да игра во ист тим заедно со Франческо Тоти, како и тоа би му претставувала голема чест. "Имав можност да одам во Рома на позајмица како играч, додека бев во во

Read More

Појавувањето на екс фудбалерот Дејвид Бекам во новиот филм Кралот Артур: Легендата на мечот привлече многу негативни реакции за неговите актерски способности. Филмот утре ќе започне да се прикажува во кино салите на глобално ниво, но фановите не се задоволни откако го погледнаа последниот трејлер. Затоа

Read More

Со 93,566,067 фанови Барселона ја има најдобрата фан страница на Facebook, пред Реал Мадрид кој ги следи во Примера и е на второто место зад нив со 90,869,753 фанови. Најпопуларен клуб од Премиер лигата е Манчестер Јунајтед со 69,730,536 лајкови. Интересно е што Кристијано Роналдо

Read More

Славната двојка Викторија и Дејвид Бекам на Денот на вљубените ги демантираше шпекулациите дека по долги години се разведуваат. Тој ја поддржа својата сопруга на Модната недела во Њујорк, а од првиот ред ја бодреа и нивните четири деца. Поранешната пеачка изгради дизајнерска кариера и стана

Read More