Saturday, Mar 6, 2021
HomeФЕР ПЛЕЈФудбал (Page 69)

По денешната ждрепка, кипарски АПОЕЛ е првата препрека на црвено-црните во најелитното натпреварување во Европа. Неколку часа пред ждрепката, УЕФА ги одреди тимовите и можните противници на Вардар од првата група: Лех Познањ (Полска), Макаби Тел Авив (Израел), Марибор (Словенија), Карабаџ (Азербеџан) и Апоел (Кипар). Македонскиот шампион

Read More

Со завршувањето на последните натпревари од групната фаза на Копа Америка, Бразил - Венецуела и Колумбија - Перу, познати се двојките кои ќе се натпреваруваат во четвртфиналните дуели. Без разлика на тоа што Колумбијците не успеаја да издвојат победа против Перу, и нерешениот резултат беше доволен за

Read More

  Бразилскиот интернационалец Хуан Фелипе е најновото засулување на Вардар во пресрет на новата сезона. Одличниот среден играч доаѓа од ЦСКА Софија, додека во кариерата има настапувано и за најдобриот бразилски клуб Сантос. Тој ќе претставува огромно засилување во средниот ред на вардарци во пресред на

Read More

Младите фудбалери на Србија се нови Светски прваци на Мундијалот за фудбалери до 20 години кој утрово заврши во Нов Зеланд. За овој историски успех избраниците на селекторот Вељко Пауновиќ, со 2:1 по продолженијата го совладаа големиот и фаворизиран Бразил. По две продлженија откако во регуланите

Read More

Јувентус и Атлетико Мадрид го договорија трансферот на Марио Манџукиќ. Бјанконерите ќе платат 18 милиони евра за напаѓачот кој минатата сезона постигна 20 голови за 'јорганџиите'' според Ди Марцио. Актуелниот шампион на Италија активно се поврзуваше со имињата на неколку врвни напаѓачи, откако Карлос Тевез најави

Read More

Феноменалниот аргентинскиот репрезентативец и напаѓач Серхио Агуеро ги демантираше гласините за премин во Реал Мадрид и повторно напомена дека клубот во кој се чувствува среќен, не се напушта,  објавија шпанските медиуми. „Клубот се напушта кога во него не можете да постигнете врвни цели, а тоа кај

Read More